Advertisement
EKONOMİK VERİLER VE GÜNDEM ABONE OL

Ekonomi ve siyaset gündemi - 4 Ağustos Salı

Ekonomi ve siyaset gündeminde öne çıkanlar

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Avustralya Genel Valisi Peter Cosgrove'u resmi törenle karşılayacak. Erdoğan, baş başa görüşeceği vali onuruna öğle yemeği verecek.

(Ankara/13.00/13.15/14.00)

2- Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura, Genelkurmay Karargahı'nda çalışmalarını sürdürecek.

(Ankara/10.00)

3- TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Çanakkale Savaşlarının 100. yıl dönümü vesilesiyle, Aya İrini'de "Çanakkale Senfonisinin Prömiyeri" resepsiyonuna katılacak.

(İstanbul/19.15)

4- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile TBMM'deki makamında bir araya gelecek.

(Ankara/15.00)

3- Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Çakmak Salonu'nda devam edecek.

(Ankara)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Vestel Fabrikasını, Manisa Valiliğini, Şehzadeler Belediyesini ve Yunus Emre Belediyesini ziyaret edecek.

(Manisa/11.15/15.00/15.45/16.15)

2- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Doğu Asya Ülkeleri İşbirliği Örgütü (ASEAN) 48. Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın açılış törenine katılacak. Malezya Başbakanı Necib Tun Razak tarafından kabul edilecek olan Çavuşoğlu, Savunma Bakanı Hişamüddin Hüseyin ile bir araya gelecek, ​Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Mustafa Muhammed ile gerçekleştireceği görüşmenin ardından ortak basın açıklaması yapacak.

Filipinler Dışişleri Bakanı Albert F. Del Rosario ve Pakistan Başbakanının Dışişleri Danışmanı Sartaç Aziz ile görüşmeler yapacak olan Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile bir araya gelecek.

(Kuala Lumpur)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları izleniyor.

(Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, terör örgütü IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Erbil/Bağdat)

3- Yemen'deki çatışmalar ve yaşanan gelişmeler izleniyor.

(Sana)

4- Yahudi yerleşimcilerin Nablus'ta Filistinlilere ait bir evi ateşe vermesi sonucu 18 aylık Ali Devabişe'nin ölümüyle ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Kudüs/Ramallah )

EKONOMİ

1- TÜİK, 2014 yılına ilişkin "Güvenlik birimine gelen veya getirilen çocuklar" istatistiklerini açıklayacak

(Ankara/10.00)

AA