Advertisement

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç,partisi ile Ak Parti arasında yürütülen koalisyon ön görüşmelerinin tamamlanmasının ardından uyaptığı açıklamada, bazı konularda AKP ile aralarında ciddi farklılıklar olduğunusöyledi.

Koç, CHP ve AKP delegasyonlarının görüşmeler konusuda raporlarını parti liderlerine sunacaklarını ve koalisyonun kurulmasını Ak Parti lideri Ahmet Davutoğlu ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na bağlı olacağını sözlerine ekledi.

Koç, CHP delegasyonunun raporuna koalisyonun kurulması ya da kurulmaması yönünde öneri yer almayacağını ve CHP'nin liderlere bilgi verildikten sonra toplantılarının sürdürülmesi konusunda gelebilecek talebi değerlendireceğini belirtti.

Koç, "CHP olarak, koalisyon görüşmeleri çerçevesinde, ülkenin hükümetsiz kalmaması yaklaşımı ile, görevimizi yapıyoruz" dedi.

Bloomberg News

BU HABERE YORUM YAZ
 
04 Ağustos 2015 Salı, 15:25 Misafir siz zaten hicbir zaman hukumet kurmak niyetinde olmadiniz. her sey halki kandirmak uzerine kurulu siz vekil maasi alin ve devlet imkanlarindan yararlanin gerisi bos. nede olsa bu sizin isiniz, degilmi? ne is yapiyorsun vekilim abi.....
04 Ağustos 2015 Salı, 15:11 Misafir nışan olmadıki evlilik olsun
04 Ağustos 2015 Salı, 14:31 Misafir Filim bitti