Advertisement
EKONOMİK VERİLER VE GÜNDEM ABONE OL

Ekonomi ve siyaset gündemi - 11 Ağustos Salı

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Tunus Nida Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hafız Sibsi'yi ve Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'i ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/15:0016:00)

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e Devlet Şeref Madalyası Tevcih Töreni'ne katılacak.

(Ankara/17.30)

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Silopi'de şehit düşen polis memuru Şahin Polat Aydın için İl Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenecek törene katılacak.

- Kılıçdaroğlu, yaşamını yitiren Fikret Otyam için Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenecek törene iştirak edecek, daha sonra TMMOB, DİSK, KESK ve TTB başkanlarını Genel Merkez'deki makamında kabul edecek.

(Ankara/10.00/12.00/14.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Avrupa Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu AB Komisyonu Üyesi Johannes Hahn ile Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliği'nde görüşecek.

(Avusturya)

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında, kamu görevlilerinin 2016-2017 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarını belirlemek üzere yürütülecek toplu sözleşme görüşmelerinin ikinci toplantısı bakanlıkta yapılacak.

(Ankara/12.30)

- Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, KKTC Ulaştırma Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ve Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Kutlu Evren ile bakanlıktaki makamında bir araya gelecek.

(Ankara/14.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

(Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun terör örgütü IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

3- Yemen'deki çatışmalar ve gelişmeler takip ediliyor.

(Sana)

EKONOMİ

- TÜİK, haziran ayı süt ve süt ürünleri ile kümes hayvancılığı üretimi istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

AA