Advertisement

Rabobank Gelişen Piyasalar Straejisti Piotr Matys, BloombergHT'ye yaptığı değerlendirmede, “Fed faiz artırırsa Dolar/TL kuru yüzde 5-10 artabilir” dedi.

Matys, “Veriler olumlu geldi ama pozitif olmaktan çok uzak. Büyümenin %3 civarında kalacağını düşünüyorum. Türk Lirası en volatil gelişen ülke para birimi olmaya devam edecek. TL'de ne olacağını biraz daha bekleyip görmek gerekiyor. TCMB'nin ne yapacağı önemli. TL değer kaybetmeye devam ederse TCMB faiz artırma baskısı hissedebilir. Belirsizlikler TL'nin değer kaybetmesinin önüne geçiyor" diye konuştu.

Matys, "AK Parti çoğunluğu kazanırsa piyasalar olumlu tepki verecektir. Koalisyon çıkarsa belirsizlik devam edecektir. Önümüzdeki dönemde euro karşısında ilginç fırsatlar çıkabilir" değerlendirmesi yaptı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
11 Eylül 2015 Cuma, 18:51 Misafir bir ülkenin merkez bankası kur faiz ilişkisini anlamayanlar tarafından yönetiliyorsa bu kur daha çok yükselecektir. tabi tek neden bu değil, tl genel olarak usd ile baş edebilecek düzeyde değil. kimse attığımız 6 sıfırı unutmasın
10 Eylül 2015 Perşembe, 14:10 Misafir koalisyonla alakası yok ve olamaz, sadece çerez bir rakam, artış %40 daha olacaktır...
10 Eylül 2015 Perşembe, 11:13 feyyazcem@ttmail.com koalisyon demokrasinin bir gerçeğidir. türkiye koalisyonla daha hızlı yol alır. istikrar yerinde saymak demek değildir. koalisyon desteklenmeli ve orta gelir tuzağından kurtulmak gerekir.