Advertisement

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, "Bankamızın aktifleri, 2015 yılının 9 ayında 2014 yıl sonuna göre yüzde 17 büyüyerek 111 milyar TL'ye ulaştı" ifadesini kullandı.

DenizBank'tan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Ateş, DenizBank olarak Türkiye'nin 81 ilinde 714, yurt dışında ise 43 olmak üzere toplamda 757 şube ve 15 bine yakın çalışanla faaliyet gösterdiklerini dile getirdi.

Bankanın, bu yılın 9 ayında konsolide bazda net karının 710 milyon TL olarak gerçekleştiğini bildiren Ateş, "DenizBank, ana fon kaynağı olan mevduatını yılsonuna göre yüzde 22 artırarak 75,6 milyar TL'ye, toplam kredilerini yüzde 22 artışla 103,6 milyar TL'ye, müşteri sayısını da yıllık 800 binlik bir artışla 8,8 milyon kişiye ulaştırdı. Bankamızın aktifleri, 2015 yılının 9 ayında 2014 yıl sonuna göre yüzde 17 büyüyerek 111 milyar TL'ye yükseldi" ifadelerini kullandı.

Ateş, DenizBank'ın dijital alanda geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetleriyle saygın uluslararası platformlarca ödüllendirildiğine işaret ederek, inovasyonun kendileri için DNA'larına işlemiş bir gelenek anlamı taşıdığını vurguladı.

İnovasyon alanında ödüllendirilmenin kendilerine gurur ve mutluluk verdiğini belirten Ateş, şunları kaydetti:

"DenizBank, dünyanın 130 ülkesinden 3 bini aşkın banka ve finans kurumunun üye olduğu, uluslararası finans çevrelerinin en saygın ödül platformu olarak gösterdiği European Financial Management Association (EFMA) ödülleri kapsamında başta 'Kumsal', 'e-devlet', 'ATM Optimizer' ve 'Deniz Kabuğu' uygulamaları ile 'Küresel Çapta İnovasyona Önderlik Eden Kurum' kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. Banka ayrıca, diğer prestijli kategori olan 'Çığır Açan İnovasyon' kategorisinde de e-Devlet'e doğrudan erişim sağlayan projesi ile ürün bazında ikincilik ödülünü kazandı.

Geçen yıl ABD'de yine oldukça saygın bir platform olan BAI Finacle'da 'Dünyanın En Yenilikçi Bankası' seçilmemizin ardından, bu yıl 'Küresel Çapta İnovasyona Önderlik Eden Kurum' ödülünü kazanmamız, inovasyon açısından tüm dünyaya örnek teşkil etti. Bu önemli unvan, Amerika'dan sonra Avrupa tarafından da kabul edildi. Bizim için inovasyon yarışının ucu bucağı yok. Bunu yeni ufuklara açılan bir yolculuk olarak görüyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sektörümüze ve dünyaya ilham vermek üzere çalışmaya devam edeceğiz."

- Dev projelere DenizBank desteği

Açıklamada verilen bilgilere göre, DenizBank, 3. Havalimanı'nın 1. etap yatırımlarının finansmanı için toplam 4,5 milyar avroluk kredi sağlayan 6 banka arasında yer alarak, verdiği 500 milyon avroluk kredi ile ekonomik kalkınmaya olan desteğini sürdürdü.

Banka, bunun yanında emekli bankacılığında yaptığı çalışmalar kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşma imzaladı. İki kurum arasında ilk emekli maaşı ve ikramiye ödemelerinin DenizBank üzerinden yapılmasına ilişkin imzalanan protokol doğrultusunda eylül ayında ilk ödemelere başlandı.

Türk sporunun gelişimi için sürdürdüğü faaliyetleri çerçevesinde kulüplere sağladığı desteği artırarak devam ettiren DenizBank, bu kapsamda Beşiktaş ile 4,5 milyon dolar tutarında reklam ve sponsorluk sözleşmesi imzaladı ve eski açık olarak bilinen deniz tarafındaki kale arkası tribününün isim hakkı için 5 yıl süre ile anlaşma sağladı.

AA