Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Fransız polisinin, Paris'teki terör saldırıları ile ilgili olarak başkentin kuzeyindeki Saint-Denis banliyösünde yaptığı operasyonda bir teröristin öldürüldüğü, bir teröristin de üzerindeki bombayı patlattığı bildiriliyor.

Sabaha karşı başlatılan özel harekat ve terörle mücadele polisleri ile ordu birliklerinin katıldığı operasyonda çok sayıda patlama sesi duyuldu.

Operasyon havadan da helikopterle izlenirken bölgede halka "evinizden çıkmayın ve camlarınızı kapatın" çağrısı yapıldı.

Operasyon sırasında iki polisin yaralandığı, bir teröristin öldürüldüğü, bir kadın teröristin de üzerindeki bombayı patlattığı bildiriliyor. 

Güvenlik güçlerinin operasyonunun, Paris'teki saldırılarda yer aldığı bildirilen iki terörist ile saldırı emrini veren Abdelhamid Abaaoud isimli zanlıyı yakalamaya yönelik olduğu ifade edilmişti. 

Fransa'nın başkenti Paris'te 13 Kasım'da düzenlenen terör saldırılarında en az 129 kişi hayatını kaybetmiş, 352 kişi yaralanmıştı.

Altı noktada art arda gerçekleşen saldırılar sonucu 7 terörist ölmüş, saldırıları DAEŞ terör örgütü üstlenmişti. Polis saldırıların ardından kaçan iki teröristin arandığını bildirmişti.

 

AA