Advertisement

Çin'de dev Fosun Group'un başkanı milyarder Guo Guangchang'a, Caixin dergisinin internet sitesinin ismini vermediği kaynaklara dayandırdığı haberine göre, ulaşılamıyor.

Dergi, az ortağa sahip grubun 48 yaşındak Başkanı ile "teması kaybettiğini" kaydetti. Club Mediterranee SA'nın sahibi olan ve Cirque du Soleil Inc.'ten hisse alan grup, sigorta, gayrımenkul, ilaç ve emtia alanlarından faaliyet gösteriyor.

Fosun Group Başkan Yardımcısı  Liang Xinjun, Guo'nun nerede olabileceğine ilişkin soru üzerine  yazılı yaptığı açıklamada, şirketin durumu "ele aldığını" kaydetti. Liang'ın cep telefonuna yapılan aramalar ise karşılıksız bırakıldı. Caixin, ismini vermediği bir üst düzey Fosun yöneticisinin Guo'nun öğe saatlerinde Şanghay'da olduğunu söylediğini, ancak daha sonra bu yetkiliye de cep telefonundan ulaşılamadığını kaydetti.

Fosun Group'un kurucusu da olan Guo, Bloomberg'in derlediği verilere göre, 5.6 milyar dolar serveti ile Çin'in 17'nci en zengin kişisi konumunda. Kendisini Warren Buffett'in öğrencisi olarak niteleyen Guo, şirketini küresel satın almalara yöneltti. Fosun International Ltd., Bloomberg'in derlediği verilere göre, 29 milyar yuan (4.5 milyr dolar) tutarında 16 anlaşmanın duyurusunu yaptı.