Advertisement

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye için 2015-2017 döneminin kritik olduğunu belirterek, "Hükümet olarak çok hazırlıklıyız, eylem planımızı Başbakanımız ilan etti, yol haritamız belli. Önümüzdeki dönem Türkiye'nin reformlarının hızlanacağı bir dönem olacak" dedi.

Yılmaz, Türkiye'nin, kritik bir aşamaya geldiğini, bundan sonra daha fazla araştırma, geliştirme, ticarileştirme ve katma değeri daha yüksek bir ekonomik yapı oluşturma yoluna gidilmesi gerektiğini ifade etti.

Kalkınma sürecinin kamu ve özel sektör işbirliğiyle gerçekleştiğini belirten Yılmaz, sadece kamu yatırımlarıyla kalkınmanın mümkün olmadığını, kamu ve özel kesimin daha fazla diyalog içinde olduğu ülkelerde kalkınma sürecinin daha hızlı gerçekleştiğini vurguladı.

Yılmaz, "Önümüzdeki dönem Türkiye'nin reformlarının hızlanacağı bir dönem olacak. Türkiye için 2015-2017 dönemi kritik. Bu dönemde seçim yok, siyasi gündem açısından daha rahat bir dönem. Hükümet olarak çok hazırlıklıyız, eylem planımızı Başbakanımız ilan etti, yol haritamız belli. İnşallah reformları hep birlikte hayata geçirerek Türkiye'yi hakettiği çok daha üst noktalara taşırız" diye konuştu.