Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Aydın Emniyet Müdürlüğü, "Sabancı suikastinin faillerinden İsmail Akkol Söke'de yakalandı" açıklamasını yaptı

Aydın otogarında düzenlenen operasyonda iki canlı bomba yakalandı. Aydın Emniyet Müdür canlı bombalardan birinin Sabancı suikastinin faili İsmail Akkol olduğunu açıkladı. 

Aydın otogarında biri kadın iki terörist yakalandı. Aydın Emniyet Müdürü Söke'de silah ve patlayıcılarla gözaltına alınan 2 kişiden birinin, 9 Ocak 1996 tarihindeki Toyotasa Genel Müdürü Haluk Görgün, sekreter Nilgün Hasefe ile birlikte öldürülen Sabancı Holding Yönetim kurulu Üyesi Özdemir Sabancı suikastinin zanlısı DHKP-C'li İsmail Akkol olduğunu açıkladı.

Üzerlerinde el bombası ve Kalaşnikof otomatik tüfek ele geçirilen iki zanlı, sorgulanmak üzere Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Vakayla ilgili olarak, Aydın İl Emniyet Müdürlüğü'nden takviye ekip gönderildiği bildirildi.

Aydın Emniyet Müdürü, Söke'de silah ve patlayıcılarla gözaltına alınan 2 kişiden birinin, 9 Ocak 1996 tarihindeki Toyotasa Genel Müdürü Haluk Görgün, sekreter Nilgün Hasefe ile birlikte öldürülen Sabancı Holding Yönetim kurulu Üyesi Özdemir Sabancı suikastinin zanlısı DHKP-C'li İsmail Akkol olduğunu açıkladı.

Diğer zanlının da Fadik Adıyaman olduğu sanılırken, ikisinin de üzerinden sahte kimlik çıktığı; kimlik tespit çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Emniyet yetkilisi, "Erkek olan çok büyük ihtimalle İsmail Akkol. Ama çalışmalarımız sürüyor" dedi.

 

HABERTÜRK