Advertisement
EKONOMİK VERİLER VE GÜNDEM ABONE OL

 Ekonomi ve siyaset gündemi - 12 Şubat Cuma

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mabeyn Köşkü'nde, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile çalışma yemeğinde bir araya gelecek.

(İstanbul/14.30)

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, DİSK'in 15. Olağan Genel Kurulu'na katılacak.

(İstanbul/10.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Öncüpınar Konteynerkenti'ni ziyaret ederek basına açıklama yapacak, AFAD'ın koordinasyonunda Yemen'e insani yardım götürecek Şefkat Gemisi'nin uğurlanması törenine katılacak.

(Kilis/Mersin/10.30/16.00)

2- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Romanya’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Sekreteri George Ciamba ile çalışma yemeğinde bir araya gelecek, Bükreş MÜSİAD temsilciliği ve Romanya Türk İşadamları Derneğini ziyaret edecek.

(Bükreş)

3- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Otomotiv Sanayi Çalıştayı'na katılacak.

(İstanbul/14.00)

4- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 52. Münih Güvenlik Konferansı'na iştirak edecek.

(Almanya)

5- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Bakanlığın koordinasyon toplantısına katılacak.

(Adana/09.30)

6- Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü etkinlikleri ile 112 Acil ambulans dağıtım törenine iştirak edecek.

- Ünal ayrıca AK Parti İl Başkanlığını ve Valiliği ziyaret edecek, parti teşkilatı yöneticileriyle akşam yemeğinde bir araya gelecek.

(Kahramanmaraş/10.00-18.00)

7- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ortaöğretimde İnternet Bağımlılığı Önleme “Yüzyüze Devam Ediyor” projesinin kapanış programı ile "Yağmur ile Toprak Çevrimiçi" kitabının tanıtımına iştirak edecek.

(İstanbul/18.30)

8- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikashvili ile görüşecek, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi 7. Üçlü Koordinasyon Konseyi Toplantısı'na ve imza törenine katılacak.

(Tiflis)

9- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve bağlı kurumları ile Ekonomi Bakanlığının 2016 yılı bütçeleri ele alınacak.

(TBMM/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- İsrail ile Filistinliler arasındaki gerginlikle ilgili gelişmeler ile Mescid-i Aksa'daki cuma namazı sonrası düzenlenecek protestolar takip ediliyor.

(Kudüs/Ramallah/Gazze)

2- Suriye'deki iç savaş, bölgedeki yansımaları ve Rusya'nın hava saldırılarına ilişkin gelişmeler ile Hizbullah ve Suriye rejimi güçlerinin kuşatması altındaki Madaya ve Muaddamiyye beldelerindeki insani durum izleniyor.

(Şam/Halep)

3- Rus uçaklarının hava saldırısı nedeniyle Halep'in kuzeyindeki bölgelerden Türkiye sınırına göç eden Suriyelilerin durumu takip ediliyor.

(Halep)

4- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, terör örgütü IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

5- Yemen'de, hükümet güçleri ve Husiler arasında devam eden çatışmalar ve gelişmeler takip ediliyor.

(Sana)

EKONOMİ

1- TÜİK, 2015 Aralık’a ilişkin Dış Ticaret ile Sanayi Ciro Endekslerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

AA