Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 17 Şubat Çarşamba

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde İkinci Mülki Amirler Toplantısı'na katılacak.

(Ankara/13.00)

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşecek Güvenlik Toplantısına başkanlık edecek.

(Ankara/18.00)

2- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi ile JW Marriott Oteli'nde görüşecek. Ankara Vilayetler Evi'nde düzenlenen Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu toplantısına katılacak Davutoğlu, Esenboğa Havalimanında yapacağı basın toplantısının ardından Brüksel'e hareket edecek.

(Ankara 10.00/11.00/20.00/20.30)

3- CHP MYK, Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplanacak.

(Ankara/13.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ensar Vakfı Kırıkkale Şubesince düzenlenen programa katılacak.

(Kırıkkale/10.30)

2- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, EXPO Yönetim Kurulu ve Antalya Yüksek İstişare Konseyi toplantılarına iştirak edecek.

(Antalya/10.30/13.00)

3- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Slovakya Avrupa İşleri Bakanlığı Devlet Sekreteri İvan Korcok ve Avrupa Halk Partisi Grubu Başkanı Manfred Weber ile görüşecek.

(Ankara/09.00/10.00)

4- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Vilayetler Evi'nde, Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu Toplantısı'na katılacak.

- Işık, Kurul kararlarını basın toplantısıyla açıklayacak.

(Ankara/11.00/17.00)

5- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, SGK Erdoğan Özen Konferans Salonu'nda düzenlenecek "Çalışma Hayatında Güvenceli Esneklik" konferansına iştirak edecek.

(Ankara/09.30)

6- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gürcistan'da mevkidaşı Mikheil Janelidze ile baş başa ve heyetlerarası görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı yapacak, Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelashvili ve Başbakan Giorgi Kvirikashvili tarafından kabul edilecek.

(Tiflis)

7- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Yemen Cumhuriyeti Halk Sağlığı ve Nüfus Bakanı Nasser Mohsen Nasser ile Sağlık Bakanlığı Makamında ikili görüşme gerçekleştirecek ve ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/15.30)

8- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ulusal Ulaştırma Ana Planı Hazırlama Projesi'ne ilişkin toplantıya katılacak.

(Ankara/10.30)

9- TBMM'den

- Genel Kurulda, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Tasarısı görüşülecek.

(TBMM/14.00)

- Plan ve Bütçe Komisyonunda, Maliye Bakanlığı ve bağlı kurumların 2016 yılı bütçesi ile Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ve Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın maddeleri görüşülecek.

(TBMM/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Uluslararası Suriye Destek Grubu'nun, Suriye'deki çatışmaların durdurulması ve insani yardımların ulaştırılması kararı almasının ardından diplomasi trafiği ve ülkedeki iç gelişmeler takip ediliyor.

(Halep/Washington/Moskova)

2- Suriye'deki iç savaş, bölgedeki yansımaları ve Rusya'nın hava saldırılarına ilişkin gelişmeler ile Hizbullah ve Suriye rejimi güçlerinin kuşatması altındaki bölgelerde insani durum izleniyor.

(Halep/İdlib/Şam)

3- Rus hava saldırıları nedeniyle Halep'in kuzeyindeki bölgelerden Türkiye sınırına göç eden Suriyelilerin durumu ile Halep'in kuzeyindeki Tel Rıfat'ta terör örgütü PYD'nin ilerleyişi ve muhaliflerle arasındaki çatışmalar takip ediliyor.

(Halep)

4- İsrail ile Filistinliler arasındaki gerginlikle ilgili gelişmeler izleniyor.

(Kudüs/Ramallah/Gazze)

5- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, terör örgütü IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Erbil/Bağdat)

6- Suudi Arabistan öncülüğünde başlaması planlanan; Ürdün, Sudan, BAE, Yemen, Pakistan’ın da katılacağı "Kuzey Yıldırımı" askeri tatbikatı ile ilgili gelişmeler izleniyor.

(Riyad)

EKONOMİ

1- TÜİK, geçen yılın son çeyreğine ilişkin kırmızı et üretim istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

AA