Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 20 Şubat Cumartesi

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çırağan Sarayı'nda düzenlenecek "UNESCO Gastronomi Kenti: Gaziantep" programına katılacak.

(İstanbul/19.30)

2- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Bilim Kurulu üyeleriyle bir araya gelecek.

(İstanbul/10.30)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İl Başkanlığının çalışma ve değerlendirme toplantısına katılacak.

(İstanbul/11.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Suriye Türkmen Meclisi Genişletilmiş İstişare Toplantısı'na iştirak edecek.

(Ankara/10.30)

2- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat'ta belediye başkanları ile toplantı yapacak, Sorgun Nakliyeciler Kooperatifi'nin açılışına katılacak.

(Yozgat/09.30/12.30)

3- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Valiliği ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile istişare toplantısında bir araya gelecek, Engelsiz Yaşam Merkezi ve AK Parti İl Başkanlığına ziyarette bulunacak.

(Erzurum/10.00-19.00)

4- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Bilim Merkezi Dinamik Dünya Sergisi açılışına iştirak edecek.

(Kocaeli/13.00)

5- Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Silopi Kaymakamlığını, AK Parti İlçe Başkanlığını, Sanat Sokağı esnafını ve onarımı Bakanlıkça yapılan okulu ziyaret edecek, ardından Bakanlığın Silopi İrtibat Bürosu açılışına katılacak ve yıkılan binaların bulunduğu sokakları inceleyecek.

(Şırnak/10.30-14.30)

6- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MÜSİAD'da düzenlenecek "Dış Politikada Neler Oluyor?" programına katılacak.

(İstanbul/09.30)

7- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 23 Yaş Altı Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası'nı izleyecek.

(Samsun/17.00)

8- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Valiliği, Belediyeyi Öncüpınar Gümrük Kapısı ile konteyner kent ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, Belediye Konukevi'nde akşam yemeğine katılacak.

(Kilis/14.15-18.15)

9- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Osmaniye Valiliğini ziyaret edecek, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde şehit düşen özel harekat polisi Mücahit Soydemir'in cenaze törenine iştirak edecek.

- Hatay'da "Toplu Temel Atma ve ORKÖY Kredileri Kullandırılan Köylülere Sertifika Dağıtım Merasimi"ne katılacak Eroğlu, Valiliği, Dünya Şehit Çocukları Vakfı Okulunu, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, koordinasyon toplantısına katılacak, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle toplantıda buluşacak.

(Osmaniye/10.30/11.00/Hatay/14.00-20.00)

10- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Koordinasyon, Değerlendirme ve Planlama Toplantısı'na, Kepez'de ambulans dağıtım törenine ve Elmalı'da Devlet Hastanesi açılışına iştirak edecek.

(Antalya/09.00/13.00/15.00)

11- HDP Eş Genel Başkanlarından Figen Yüksekdağ, Suruç Aileleri İnisiyatifi'nin Adalet Nöbeti'ne, Selahattin Demirtaş ise Sümer Park'ta, Avrupa Sol Partiler Dayanışma Konferansı'na katılacak.


(İstanbul/18.00/Diyarbakır/10.00)

12- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, parti genel merkezinde düzenlenecek "Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı"nın açılışında konuşacak.

(Ankara/11.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Uluslararası Suriye Destek Grubu'nun, Suriye'deki çatışmaların durdurulması ve insani yardımların ulaştırılması kararı almasının ardından diplomasi trafiği ve ülkedeki iç gelişmeler takip ediliyor.

(Halep/Washington/Moskova)

2- Suriye'deki iç savaş, bölgedeki yansımaları ve Rusya'nın hava saldırılarına ilişkin gelişmeler ile Suriye rejim güçlerinin kuşatması altındaki bölgelerde insani durum izleniyor.

(Halep/İdlib/Şam)

3- Rus hava saldırıları nedeniyle Halep'in kuzeyindeki bölgelerden Türkiye sınırına göç eden Suriyelilerin durumu ile Tel Rıfat'ta, terör örgütü PYD'nin ilerleyişi ve muhaliflerle arasındaki çatışmalar takip ediliyor.

(Halep)

4- İsrail ile Filistinliler arasındaki gerginlikle ilgili gelişmeler izleniyor.

(Kudüs/Ramallah/Gazze)

5- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, terör örgütü DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Erbil/Bağdat)

AA