Advertisement

Boydak Holding'den, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak ile Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Boydak'ın tutuklanmasına ilişkin açıklama yapıldı.

Holdingin 59 yıldır "kazandığını toplumla paylaşmak" ilkesiyle hareket ettiği, idari otoritenin meşru gördüğü kurumlara ve sivil toplum kuruluşlarına yaptığı yardımlarla devlete ve topluma karşı yükümlülüklerini yerine getirdiği kaydedildi.

Boydak Holding'in, ülkenin gelişimine her daim destek olduğu ve olmaya da devam edeceği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Gayemiz ülkemize, topluma, çevremize, doğduğumuz kente mümkün olduğunca destek olabilmek, yaşadığımız topraklara değer katabilmektir. Bugüne kadar attığımız her adımda pusulamız hukuki ve vicdani prensiplere duyduğumuz saygı olmuştur. Kurum olarak aynı hassasiyeti tüm çevrelerden beklemek de hakkımızdır. Bu bakış açısıyla, sosyal yardımlarının büyük bir çoğunluğunu kamu kurum ve kuruluşlarına yapmış yönetim kurulu üyelerimiz, hukuka ve Türk adaletine olan değişmez saygımız ve inancımız gereği, geçmiş dönemlerde yaptıkları yardımlar ile ilgili adli mercilerce kendilerine yöneltilen tüm sorulara içtenlikle yanıt vermişlerdir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de yasaların izin verdiği kurum ve kuruluşlara yardım ederek kurumsal sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz."

Sürecin takip edildiği, gerekli itirazların ilgili mercilere yapılacağı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarına yaptığımız yardımlarda kamu otoritesinin yaklaşım değişikliklerine de hassasiyetle riayet ettiğimizi özellikle vurgulamak isteriz. Boydak ailesi olarak her zaman devletimizin birliği ve bütünlüğü için çalıştık, bundan sonra da faaliyetlerimizi bu doğrultuda sürdüreceğiz. Adalete olan güven ve inancımız eksiksiz olarak devam etmektedir. Yargı sürecinin en kısa sürede sonuçlanarak Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hacı Boydak ve CEO'muz Sayın Memduh Boydak'ın, isnat edilen suçlamalar ile ilgililerinin olmadığının anlaşılacağına ve en kısa zamanda aramıza döneceklerine olan inancımız tamdır."

FETÖ/PDY'ye finans desteği sağlandığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada Boydak Holding'in 4 üst düzey yöneticisi 4 Mart'ta gözaltına alınmış, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak ile Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO Memduh Boydak dün nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

AA