Advertisement

Erdoğan: PKK, Asala ve Paralel temsilcileri yanyanaydı

Erdoğan: PKK, Asala ve Paralel temsilcileri yanyanaydı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de, Brookings Enstitüsü'nün önünde, PKK, YPG, Asala ve paralel yapı temsilcilerinin yan yana olduğunu gördüğünü söyledi

03 Nisan 2016 Pazar, 13:27 Güncelleme: 03 Nisan 2016 Pazar, 13:34

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD temaslarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan "Brookings Enstitüsünde, Küresel Sınamalar ve Türkiye'nin 2023 Hedefleri konulu bir konferansım oldu. Bu konferansın öncesinde yaşadığım tablo gerçekten çok çok manidardı. Yani ülkemde bazı şeyleri boşuna anlatmıyoruz, boşuna konuşmuyoruz. Ama bunu Brookings Enstitüsünün önünde bizatihi görmenin, böyle bir delille, ispatla bunu yaşamanın da bahtiyarlığını duydum. Orada gördüğüm şuydu, PKK terör örgütünün temsilcileriyle YPG'nin temsilcileriyle ASALA'yı ve onun yanında da ülkemizden kaçıp şu anda Amerika'da yaşayan Paralel Devlet Yapılanmasının temsilcilerinin hepsinin iç içe, yan yana olduklarını gördüm. Bu bir ispattı, bu bir delildi. Onun için de bu Paralel Devlet Yapılanmasına gönül vermiş olan saf, temiz kardeşlerime sesleniyorum, kimlerle beraber olduğunuzun farkında olun." dedi.

Erdoğan: "Ülkemizdeki terör örgütünün Amerika'daki ayaklarının orada özellikle Paralel Devlet Yapılanmasıyla nasıl iç içe olduğunu bilmeniz gerekiyor ve bunlar orada maalesef ülkemde şehit olan bizim Mehmedimiz için polisimiz için köy korucularımız için ağlamıyor." ifadelerini kullandı.

"Azerbaycan ateşkese hazır"

Erdoğan Azerbaycan'ın tek taraflı ateşkes ilan ettiği iddiasına dair "Ben olayı duyduğum anda İlham Aliyev kardeşimi aradım, o da havaalanına gidiyor, oradan Azerbaycan'a geçecekti. Kendilerine başsağlığı dileklerimizi ilettik ve o anda zaten çatışmalar devam ediyordu. Fakat ateşkes ile alakalı az önce aldığım bilgi, eğer Ermenistan tarafı ateşkes ilan ederse, onlar ateşi keserse Azerbaycan da ateşkese hazır olduğunu açıkladı. Olayın aslı bu." yorumunu yaptı.

AAÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 103.043 -0,26
USD/TRY 5,4661 0,81
EUR/TRY 6,2272 0,58
EUR/USD 1,1379 -0,30
FAİZ 18,28 -0,44
ALTIN/ONS 1.311,71 -0,06
BRENT 68,24 -0,36
© haberturk.com
Yukarı