Advertisement

Ankara Ticaret Odası (ATO), finansal okuryazarlık projesi kapsamında, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve NoorCM iş birliğiyle üyelerine ve yatırımcılara yönelik “Uygulamalı Sermaye Piyasaları Eğitimleri” düzenleyecek.

BÜYEM ve NoorCM Akademi’nin ortak çalışmalarıyla bir yılı aşkın süredir İstanbul’da gerçekleştirilen sermaye piyasaları eğitiminin Ankara ayağı için ATO’da protokol imzalandı.

Reel Sektöre Büyük Katkı Sağlayacak

Ankara’da verilecek eğitimler, projenin ilk ayağı olan İstanbul’a kıyasla daha geniş bir içeriğe sahip olacak ve reel sektöre önemli katkılar sağlayacak. Makro ve mikroekonomiden değişken girdi maliyetlerinin yönetimi ve risk analizine kadar birçok konunun ele alınacağı kurslarda katılımcılar deneyimli isimlerle bir araya gelecekler.

Katılımcılar, Makro - Mikro Ekonomi, Türkiye Ekonomisi, Değişken Girdi Maliyetlerinin Yönetimi ve Risk Analizi, Sermaye Piyasaları Araçları, Trader’ın El Çantası ve Merkez Bankaları Politikaları ile Bilançolarının Okunması gibi hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılara yönelik kursların yanı sıra, Yatırımcı Psikolojisi ve Yatırımcının Davranışsal Psikolojisinin Gelişimi gibi kursları da eğitim kapsamında alabilecekler.

Eğitim Dört Kez Tekrarlanacak

Ankara’da ilk kez gerçekleştirilecek ve 1 yıl boyunca 4 kez tekrarlanacak olan eğitimlere ATO Genel Sekreterliği, BÜYEM ve NoorCM aracılığı ile kayıt yaptırılabilecek. Eğitimler, ATO eğitim sınıfında Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri art arda iki hafta sonu boyunca toplam 36 saat olacak şekilde gerçekleştirilecek. Eğitimlerde, Ateşan Aybars, Mert Yılmaz ve Prof. Dr. Nesrin Okay gibi isimlerin yanı sıra NoorCM Akademi uzman kadrosu, misafir eğitmen Gökhan Şen ve Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu gibi isimler de deneyimlerini Ankaralı yatırımcılar ile paylaşacak. Eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

Kurslara katılım için herhangi bir şart aranmazken, katılımcılar BÜYEM’e 350 TL katılım ücreti ödeyecek. Katılım ücreti, üniversite bünyesindeki akademik araştırmalar ve öğrencilere yönelik faaliyetleri desteklemek amacıyla kullanılacak.

Yıl boyunca dört kez yapılması hedeflenen kursların birincisi önümüzdeki Mayıs ayının ilk iki haftasında gerçekleştirilecektir. Birinci bölümü 6 – 7 – 8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek kursun ikinci kısmı da bir hafta sonra 13 – 14 – 15 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek ve ilk mezunlar verilmiş olacaktır. İlk kurs kayıtları NoorCM, BÜYEM ve ATO tarafından alınmaya başlanmıştır.  

Eğitimler hakkında daha ayrıntılı bilgiye www.noorcm.com.tr adresinden ya da 02122806666 NoorCM çağrı merkezinden ulaşılabilmektedir.

Protokol imza törenine ATO Genel Sekreteri Ahmet Güran, ATO Meclis Üyeleri Turgay Araz ve Timuçin Sönmez, BÜYEM Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Tamer Atabarut, NoorCM Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Jihad Shannak, NoorCM Pazarlama Müdürü Ahmet Uluhan ve NoorCM Ankara İrtibat Bürosu Sorumlusu Ayfer Yıldız katıldı.