Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 7 Nisan Perşembe

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu kabul edecek, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Mladen İvaniç ile görüşecek ve Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdiç'i kabul edecek.

- Erdoğan ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 171. yıl dönümü dolayısıyla çeşitli illerde görev yapan polis memurlarını, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ı ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/15.45/14.30/17.00/11.00/13.30/18.00)

2- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdiç, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve İran İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Mahmud Vaizi’yi ayrı ayrı kabul edecek.

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edilecek.

Başbakan Davutoğlu, Ankara Sheraton Otel'de düzenlenecek Türkiye Bosna Hersek İş Forumu Gala Yemeği'ne katılacak.

(Ankara/10.30/14.00/18.15/15.45/19.00)

3- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 19, 20 ve 21. Dönem Karaman Milletvekili Zeki Ünal'ın, "Tarih ve Tabiat Hazineleriyle Türkiye Tuvalden Yansımalar" adlı resim sergisinin açılışına katılacak ve Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdiç'i kabul edecek.

(Ankara/14.30/TBMM/15.30)

4- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipleri Birliği Genel Merkezini ziyaret edecek.

(Ankara/12.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AFAD tesislerinde yapılacak 8x8 amfibik arama kurtarma araçları tanıtım tatbikatına katılacak.

(Ankara/14.15)

2- Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Kazakistanlı şair Olcas Süleymanov, Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev ve TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov'dan oluşan heyet ile sanatçı Necati Şaşmaz'ı Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.

(Ankara/14.00/15.00)

3- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Muş Valiliğini ziyaret edecek, "Adliye Faaliyet Raporları Tanıtım Toplantısına katılacak, Bitlis Valiliğini ve Tatvan Kaymakamlığını ziyaret edecek.

(Muş/10.45/Bitlis/14.00/15.00/16.00)

4- Kültür Bakanı Mahir Ünal, restorasyonu yapılan Hacı Bayram Camisi yanındaki Gül Baba Türbesi'nin açılışına katılacak.

(Ankara/17.00)

5- - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Moritanya'da, Başbakan Yahya Ould Hademini ile görüşecek, Nuakşot'a su temin eden tesisi ve orman istasyonunu, Anne ve Çocuk Hastanesini, Moritanya televizyonu ve radyosunu, Pan Afrika Yeşil Duvar Ajansını ve Nuakşot Limanını ziyaret edecek.

(Nuakşot)

6- TBMM'den

- Genel Kurulda, Şanlıurfa'ya İstiklal Madalyası verilmesine ilişkin kanun teklifi ele alınacak.

- KİT Komisyonunda, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü ile Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğünün 2013-2014 hesapları görüşülecek.

(TBMM/14.00/10.00)

7 - TBMM Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu üyeleri, Kuşcağız Aile Yaşam Merkezinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile bir araya gelecek ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Şiddet Önleme ve İzleme Merkezini ziyaret edecek.

(Ankara/09.30)

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ABD’de, TÜBİTAK Hedef Türkiye Çalıştayı ve Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu anısına düzenlenecek panele katılacak, Yale Üniversitesinde Türk akademisyenlerle toplantı yapacak, New Haven Diyanet Camisini ziyaret edecek.

(Boston)

2- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İran Bilgi İletişim ve Teknoloji Bakanı Mahmut Vaizi ve D-8 Örgütü Genel Sekreteri Seyyid Ali Muhammed Musavi ile makamında ayrı ayrı görüşecek.

(Ankara/11.00/14.30)

3- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, haftalık para-banka ve menkul kıymet istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara /14.30)

4- TÜİK, geçen yılın son çeyreğine ilişkin inşaat ciro ve üretim endeksleri ile bu yılın mart ayına ait finansal yatırım araçlarının reel getiri oranlarını açıklayacak

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- KKTC'de, Başbakan Ömer Kalyoncu'nun, hükümetin istifasını sunmasının ardından gelişmeler izleniyor.

2- Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, üç gün sürmesi beklenen resmi Mısır ziyaretinin ilk gününde başkent Kahire'de temaslarda bulunacak.

(Kahire)

3- Suriye'deki iç gelişmeler, geçici ateşkesin durumu, rejimin muhaliflere saldırıları, terör örgütü IŞİD ile çatışmalar ve diplomasi trafiği takip ediliyor.

(Washington/Moskova/Halep/İdlib/Şam)

4- Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'ın katılımıyla Rusya-İran-Azerbaycan üçlü Dışişleri Bakanları toplantısı düzenlenecek.

(Bakü)

AA