Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 9 Nisan Cumartesi

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytinburnu Belediyesi toplu açılış törenine katılacak.

(İstanbul/14.00)

2- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Reform Tanıtım Toplantısı'na ve Ayasofya Camii''nde yapılacak "Aşk-ı Nebi" sergisinin açılışına katılacak.

(İstanbul/10.30/14.00)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Tam Demokrasi ve Güçlü Bir Parlamenter Sistem Toplantısı"nda konuşacak, meslek odalarının başkanlarıyla buluşacak.

(Sakarya/12.00/14.45)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısına katılacak.

(Zonguldak/12.30)

2- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, "Yetişkin Gençler Bocce Turnuvası"na iştirak edecek.

(Antalya/11.00)

3- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, esnaf ziyaretinde bulunacak ve açılışlar yapacak, AK Parti İl Danışma Meclisine katılacak.

(Trabzon/11.00/13.00/18.30)

4- Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, KASİAD üyeleriyle kahvaltıda bir araya gelecek, Kültür ve Turizm Çalıştayı'na iştirak edecek, Germanicia antik kenti kazı çalışmalarını inceleyerek basın açıklaması yapacak, Kahramanmaraşlı şair ve yazarlarla buluşacak, AK Parti İl Başkanlığında partililerle buluşacak.

(Kahramanmaraş/09.00-19.30)

5- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gelecek Eğitimde Derneğince Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Okul Öncesi Eğitim Zirvesi"ne katılacak.

(İstanbul/09.00)

6- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mall of İstanbul AVM'de "Hareket Her Yerde" kampanyası ve "Sağlıklı Yaşam Aracı" lansmanına iştirak edecek.

(İstanbul/16.00)

7- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Elite World Hotels'de toplantıya katılacak, Salon Figaro'da TV10 dayanışma yemeğine iştirak edecek.

(İstanbul/14.00/20.00)

8- HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin il kongresine katılacak.

(Van/10.00)

EKONOMİ

1- Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Mersin İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğinin etkinliğinin yanı sıra Çoban Eğitim Kursları sertifika törenine katılacak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Mersin İl Müdürlüğü ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Mersin İl Koordinatörlüğünce desteklenen projelere yönelik temsili çek verme töreninde bulunacak.

- Çelik, ayrıca Valiliği ziyaret edecek.

(Mersin/11.00-14.00/10.00)

2- Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Valilik ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek, Borsan çalışanları ile yemek yedikten sonra Borsan Alüminyum Kablo Fabrikası açılışına katılacak. Elitaş, ardından ekonomi ile ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle toplantı yapacak.

(Samsun/10.00-15.00)

3- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı "Denetim Tekniklerinin Geliştirilmesi ve Bilgi Paylaşımı Semineri"ne katılacak, Batı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret edecek.

(Antalya/10.00/12.30/15.30)

4- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Dedeman Otel'deki Türkiye-İran İş Forumuna katılacak, Mevlana Müzesi, Zade Vital Tesisleri ve Konya Bilim Merkezini ziyaret edecek.

(Konya/10.00-17.00)

5- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Geminbeli Yolu ve Tüneli inşaatında inceleme yapacak, Mevlana Tüneli ve bağlantı yolları temel atma törenine katılacak, Kızılırmak Projesi ödül törenine iştirak edecek ve TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğünü ziyaret edecek.

(Sivas/11.00-15.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Avrupa Birliği AB ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AB Dönem Başkanı Hollanda'nın Dışişleri Bakanı Bert Koenders’in liderliğinde, Slovakya Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanı Miroslav Lajcak, Fransa’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Sekreteri Harlem Desir ve Portekiz’in Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Sekreteri Margarida Marques’den oluşan heyetle İstanbul'da bir araya gelecek.

(İstanbul)

2- KKTC'de Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın hükümeti kurma görevini UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün'e vermesinin ardından, gelişmeler izleniyor.

(Lefkoşa)

3- CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz başkanlığındaki heyet, Filistin ve İsrail'de temaslarda bulunacak.

(Ramallah/Tel-Aviv)

4- Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Mısır ziyaretinin üçüncü gününde temaslarına devam edecek.

(Kahire)

5- Suriye'deki iç gelişmeler, rejimin muhaliflere saldırıları, terör örgütü IŞİD ile çatışmalar ve diplomasi trafiği takip edilecek.

(Washington/Moskova/Halep/İdlib/Şam)

AA