Advertisement

Marmaray'ın Ayrılıkçeşmesi İstasyonu'nda bir vagonun raydan çıkması sonucu seferler durduruldu.

Alınan bilgiye göre, Ayrılıkçeşmesi istasyonundan Marmaray'a binen vatandaşlar, teknik arıza anonsu üzerine raylı sistemden indirildi. Vatandaşlar diğer toplu taşıma araçlarına yönlendirildi.

Üsküdar-Kazlıçeşme arasındaki seferler yapılabiliyor.

Teknik arıza dolayısıyla Marmaray seferlerinin, Üsküdar'dan Ayrılık Çeşmesi'ne aktarmalı olarak yapıldığı bildirildi.

Marmaray'ın resmi Twitter sayfasından yapılan duyuruda, teknik bir arıza sebebiyle tren seferlerinin Üsküdar-Kazlıçeşme arasında gerçekleştirildiği belirtildi.

Üsküdar'dan Ayrılık Çeşmesi'ne aktarmayla yolculuk yapıldığı belirtilen duyuruda, arıza giderildikten sonra yeniden bilgilendirme yapılacağı ifade edildi.

Ayrılık Çeşmesi istasyonundan Marmaray'a binen vatandaşlar, teknik arıza anonsu üzerine raylı sistemden indirildi ve diğer toplu taşıma araçlarına yönlendirildi.

Marmaray'ın Kazlıçeşme-Üsküdar hattında sorun yaşanmadığı öğrenildi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü'nce Marmaray'da treninin deray (raydan çıkma) etmesi ne ilişkin yapılan açıklamada, söz konusu teknik arızanın bugün saat 07.58'de meydana geldiği ifade edildi. 

TCDD'den yapılan açıklamada, "Bugün saat 07.58'de meydana gelen teknik bir arıza (trenin deray etmesi) nedeniyle Marmaray tren seferlerinde aksama yaşandı." ifadelerine yer verilerek, "Teknik bir arıza (trenin deray etmesi) nedeniyle Marmaray tren seferlerinde aksama yaşanmıştır. Üsküdar-Kazlıçeşme arasında 08.25, Ayrılık Çeşmesi-Üsküdar arasında ise 08.50'den itibaren tren seferleri aktarmalı olarak yapılmaktadır." denildi.