Advertisement

Saran Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Bloomberg HT'de Finans Merkezi Programı'nda Gökhan Şen'in konuğu oldu.

Sadettin Saran, "Fenerbahçe aşkım hiç bitmeyecek umarım birgün başkan olurum" dedi.

Saran, "Yayın hakları sürekli büyüyen bir pazar. 2018'den itibaren yayın haklarında yeni dönem başlayacak" dedi.

Saran, bu akşam başlayacak olan EURO2016 Avrupa Futbol Şampiyonası ile ilgili olarak yaptığı tahminde " A Milli Takım'ın gruptaki en önemli maçı Hırvatistan maçı olacak. Türkiye ligleri ciddi bir marka ancak sportif başarısızlık ve şike süreci ligin marka değerini düşürdü" şeklinde konuştu.

Sadettin Saran, Borussia Dortmun'da transfer olan Emre Mor'la ilgili olarak ise, "Emre gidebileceği en iyi yere gitti. Dortmund taraftarı oyuncusuna baskı yapmayan bir yapıda. Emre'nin bu yaşta Türkiye'ye transfer olması kendisi adına fazia olurdu" yorumunu yaptı. Borussia Dortmund'un yüzde 5 hisselerine sahip olduğu dönemle ilgili olarak ise " O dönem bu duruma ticari olarak bakmadık. Tam da Fenerbahçe'den ihraç edildiğim dönemdi. Dortmund'un kulüp yapısı, işleyişi bize farklı bir anlayış fikri verdi. Borussia Dortmund küme düşme döneminde bile stadını doldurdu." ifadelerini kullandı.

Saran, "UEFA kriterine uymak zorunda kalmak kulüplerin lehine olacak" dedi.