Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "alternatif bayramlaşma ihraç sebebi" açıklamasının ardından Meral Akşener, daha önce Genel Merkez ile aynı anda yapacağını duyurduğu bayramlaşmayı ileri bir saate aldı. Ancak duyurulan saatte başlayan programı Bahçeli yanlıları engellemek istedi. Taraflar arasında gerginlik yaşanırken silahlı bir kişi gözaltına alındı.

GERGİNLİK ÇIKTI

Devlet Bahçeli taraftarları Meral Akşener'in düzenlediği bayramlaşma programını engellemek istedi. Taraflar arasında gerginlik yaşandı. Bahçeli taraftarları bayramlaşmanın yapılacağı yerde "Hareketin lideri Devlet Bahçeli" sloganları attı.

Saat 16:00'da Meral Akşener partililerle buluştu. Salona giren Akşener bugüne kadarki süreci anlattı ve Genel Merkez'e yönelik eleştirilerini sıraladı. Bu sırada içeriye 20-30 kişilik bir grup girdi. Kürsüye doğru sloganlarla ilerlediler. Sloganlar yükselir yükselmez kaos ortamı oluştu. Meral Akşener destekçileri gruba müdahale etti. Olay toplam 1-2 dakika sürdü ve grup salondan çıkarıldı. Akşener de sahnenin arka bölümüne götürüldü. Emniyet güçlerinin bölgede arama yapıyor. Çevik kuvvet ekipleri güvenlik çemberine aldı. Otelin dışında da bir silah sesi duyuldu.

Akşener de tekrar kürsüye gelerek muhalif isimleri sakinleştiren bir konuşma yaptı. Genel Merkez yetkilileri kendilerinin bilgisi olmadığını söyledi. 

Polis, olayla ilgili silahlı bir kişiyi gözaltına aldı. 

AKŞENER İLERİ BİR SAATE ALMIŞTI

MHP Genel Merkezi bayramın ikinci günü saat 14.00'te bayramlaşma programı yapılacağını duyurdu. Genel Başkan adaylarından Meral Akşener de aynı gün aynı saatte Ankara Söğütözü'ndeki Büyük Anadolu Oteli'nde partililer ve vatandaşlarla bayramlaşacaklarını açıkladı.

Meral Akşener, 14.00–17.00 arası Söğütözü'nde yapılacak program için Twitter'dan, "Bayramlaşmamız yanlış anlamalara mahal vermemek için saat 16.00'ya alınmıştır" dedi.

"İHRAÇ EDERİM" DEMİŞTİ

Ancak, Akşener'in bu açıklamasına MHP Genel Merkezi'nden sert tepki geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaretinin ardından alternatif bayramlaşma töreni için "partiden ihraç" uyarısı yaptı. Bahçeli, "Bu davaya gönül vermiş insanlarımız bu tür davranışlara iltifat göstermez. Ayrıca bunlar tüzüğümüze göre de yanlıştır ve ihraç sebebidir. Onun için herkes ayağını denk alacaktır" dedi.

 

HABERTÜRK