Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Ekonomi ve siyaset gündemi - 11 Temmuz Pazartesi

1- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Başkanlık Divanı toplantısına katılacak.

- İtalya Senatosu'nda "Teröre Karşı Bir Strateji. Akdeniz Barışı, Diyalog ve İşbirliği" seminerine iştirak edecek olan Kahraman, daha sonra İtalya Senato Başkanı Pietro Grasso ve İtalya Temsilciler Meclisi Başkanı Laura Boldrini ile ayrı ayrı görüşecek.

(Roma)

2- Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında Çankaya Köşkü'nde toplanıyor.

- Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu'nu kabul edecek Yıldırım, partisinin Ankara İl Başkanlığındaki Siyaset Akademisi Eğitim Programı'na katılacak, ardından AK Parti Genel Merkezi'ndeki Merkez Yürütme Kurulu toplantısına başkanlık edecek.

(Ankara/09.00/16.00/18.00/19.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, UNESCO Dünya Miras Komitesi 40. oturumu kapsamında düzenlenecek "Kültür Varlıklarının Korunması Konusunda Ülkemiz Mevzuatı 1970-1972 Sözleşmesinin Komşu Ülkelerle Karşılıklı Uygulanması" konulu panele ve sonrasında düzenlenecek basın toplantısına katılacak.

(İstanbul/13.00/14.30)

EKONOMİ

1- Hazine, 2 yıl vadeli, 6 ayda bir yüzde 4,35 kupon ödemeli sabit kuponlu devlet tahvilinin ilk ihracı ile 10 yıl vadeli, 6 ayda bir yüzde 5,30 kupon ödemeli sabit kuponlu devlet tahvilinin yeniden ihracını gerçekleştirecek.

(Ankara)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Srebrenitsa soykırımının 21. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek anma ve cenaze törenine iştirak edecek.

(Srebrenitsa)

2- BM Suriye Özel Temsilcisi Steffan de Mistura, İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ile görüşecek. Görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlenecek.

- Gentiloni, daha sonra Suriyeli muhaliflerin oluşturduğu Müzakere Yüksek Komitesi'nin (MYK) Başkanı Riyad Hicab'la bir araya gelecek.

(Roma)

3- Suriye'deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Şam/Halep/Lazkiye/İdlib)

4- Yemen'deki gelişmeler izleniyor.

(Sana)

AA