Advertisement
TÜRKİYE EKONOMİSİ ABONE OL

Petkim Petrokimya Holding AŞ (PETKİM) tarafından, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, şirketin Aliağa'da bulunan yerleşkesindeki bazı adreslere düzenlenen operasyonun, "şirket faaliyetlerine bir etkisi bulunmadığı" bildirildi.

PETKİM'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, "Çeşitli medya organlarında, şirketimiz Aliağa yerleşkesi içinde polis soruşturması kapsamında operasyon düzenlendiğine ilişkin haberler yer almaktadır. Bu gelişmelerin şirketimizin faaliyetlerine herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Faaliyetlerimiz olağan bir şekilde devam etmektedir." ifadelerine yer verildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Aliağa'daki PETKİM yerleşkesindeki bazı adreslere sabah erken saatlerde operasyon düzenlenmiş, haklarında yakalama kararı verilen ve aralarında şirketin üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu 31 şüpheliden 11'i gözaltına alınmıştı.

Eski PETKİM Genel Müdürü Saadettin Korkut ise geçen hafta istifa etmesinin ardından, İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştı.

 

AA