Advertisement

1- Yenikapı'da "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"

- Cumhurbaşkanlığı himayesinde Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenecek mitinge, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra TBMM Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli katılacak.

(İstanbul/17.00)

2- Fetullahçı Terör Örgütü'nün başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin ardından yaşanan gelişmeler ile yurt içi ve yurt dışındaki tepkiler izleniyor.

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, İstasyon Meydanı'nda düzenlenecek Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne iştirak edecek.

(Adana/17.00)

2- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılacak.

(Trabzon/17.00)

3- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne iştirak edecek.

(Mersin/17.00)

4- Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılacak.

(Eskişehir/17.00)

5- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Milli İrade Parkı'nda düzenlenecek Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne iştirak edecek.

(Hatay/17.00)

6- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Valiliği ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek basın açıklaması yapacak, Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılacak.

(Aydın/15.00-17.00)

7- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Valiliği ve Belediyeyi ziyaret edecek, Rabia Meydanı'nda Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılacak, AK Parti İl Başkanlığına ziyarette bulunacak.

(Şanlıurfa 15.30/16.00/17.00/22.15 )

8- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılacak.

(İzmir/17.00)

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Valiliği, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasını, Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek, Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne iştirak edecek.

(Sakarya/14.00-16.30)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'de muhaliflerin Halep'teki kuşatmayı kırmasından sonra devam eden operasyonlar ve iç savaşla ilgili diğer gelişmeler takip ediliyor.

(Şam/Halep/İdlib/Lazkiye)

AA