Advertisement

Reuters'ta yer alan habere göre, TCMB Başkan Yardımcılığı görevine daha önce Bank of America, Citigroup ve HSBC'de görev almış olan Emrah Şener getilebilir.

Retuers'in konuyla ilgili kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Emrah Şener'in Özyeğin Üniversitesi'ndeki görevinden ayrılarak TCMB Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesine ilişkin atama kararı önümüzdeki günlerde alınabilir.

Şener'in Özyeğin Üniversitesi'ndeki biyografisine göre, Şener lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi İşletme - Finans Bölümü'nden aldıktan sonra, yüksek lisansını London School of Economics’de, doktorasını ise Matematiksel Finans üzerine Imperial College London’da tamamladı. 

Çalışma hayatına HSBC Londra ofisi, Finans Mühendisliği bölümünde başlayan Şener, kariyerine Citibank Londra ofisinde Sabit Getirili Menkul Kıymetler ve Kredi Ticareti - Varlığa Dayalı Menkul Kıymetler biriminde devam etti. Şener, Bank of America’nın Londra genel müdürlüğünde Yapılandırılmış Ürünler Grubunda Bölüm Başkan Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra Özyeğin Üniversitesi’ne katıldı.