Advertisement

ABD hisse senetleri, bir haftayı aşkın sürenin en büyük düşüşünün ardından, Macy's Inc. ve Kohl's Corp. şirket karlarının beklentieleri aşmasıyla sıçradı.

S&P 500, New York'ta saat 16:00 itibariyle yüzde 0.5 yükselerek 2,185.75 seviyesine ilerledi ve bu yılki kazancını yüzde 6.9'a genişletti. Dow Jones ve Nasdaq yüzde 0.4'ten fazla yükseldi. Üç endeks de 31 Aralık 1999'dan beri ilk defa rekor seviyeye aynı anda yükseldi.

ABD hisse senetlerindeki taze rekorlar stratejistlerin gözardı etmesini daha güç kılıyor. Wells Fargo & Co., S&P 500 için hedefini yükselten Bloomberg tarafından takip edilen 21 şirketten ikincisi durumuna geldi. Bankanın hisse senedi stratejist şefi Gina Martin-Adams, endesin 12 ay içerisinde 2,200'e tırmanmasını bekliyor.

ABD endeksi yine de arka arkaya 23 gündür yüzde 1'den büyük hareket etmede başarısızlığa uğradı ve 2014'ten beri en uzun serisini kaydetmiş oldu. S&P 500 Temmuz ortasında, bir önceki rekor seviyesini aştıktan sonra, değerlemelerin on yılı aşkın sürenin en yüksek seviyesine ykaın olmasıyla birlikte, yukarıya doğru hafif hareket etti.

Macys's, beklentileri aşan kar açıklaması ve karlılığı sürdürebilmek için mağazalarının yüzde 14'ünü kapatacağını açıklamasının ardından yüzde 17 yükseldi. Kohl's en büyük rallisini kaydederken, J.C. Penney Co. ve Nordstorm en az yüzde 7.5 yükseldi.