Advertisement

Peugeot'da CEO değişikliği

Peugeot

Peugeot'da şu an Üst Yönetici (CEO) olarak görev yapan Maxime Picat, yerini Jean-Philippe Imparato'ya bırakıyor

19 Ağustos 2016 Cuma, 19:04 Güncelleme: 19 Ağustos 2016 Cuma, 19:04

Şirket açıklamasına göre, PSA Grubu, Push to Pass stratejik planının başarıyla yürütülmesi kapsamında 1 Eylül 2016'dan itibaren geçerli olmak üzere İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu'nda değişiklik yapıyor. Bu kapsamda Peugeot markasının tepesindeki isim de değişiyor.

Marka, bölge ve meslek çerçevesini koruyacak olan bu yeni organizasyon PSA grubunun mobilite hizmetlerini daha da ileriye taşımayı, Çin'deki performansını daha da arttırmayı ve 121 ürünün global pazarlarda yapılacak olan lansmanının en iyi şekilde yürütülmesini hedefliyor.

Buna göre sahip olduğu iş geliştirme becerileri göz önüne alınarak Gregoire Olivier yeni Mobil Hizmetler Departmanı'nın başına getirilirken, yerine Avrupa bölgesinde sergilemiş olduğu performansla dikkat çeken Denis Martin, Çin ve Güneydoğu Asya Başkanı olarak getirilecek.

Peugeot markasının başında uzmanlık ve becerilerini geliştiren Maxime Picat ise Push to Pass stratejisi kapsamında ürün ve teknolojiye yön vermek üzere Avrupa Bölgesi'nde görev alacak. Şu an PSA Grubu'nun perakendedeki gelişim başarısında pay sahibi olan Jean-Philippe Imparato ise Peugeot markasının başına geçerek Maxime Picat'ın yerini alacak. Diğer Yönetim Kurulu üyeleri bir yandan mevcut rollerine odaklanmaya devam edecek, diğer yandan ise grubun stratejisini destekleyecek.

Denetleme Kurulu, Yönetim Kurulu Başkanı'nın talebi üzerine Maxime Picat'ın PSA Grubu Yönetim Kurulu'na dahil edilmesini ve Gregoire Olivier'ın yerini almasını onayladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen PSA Grubu CEO'su Carlos Tavares, şunları kaydetti:

"Yapmış olduğumuz bu değişikliklerle Push to Pass stratejisini en iyi şekilde devam ettirme ve karlı büyüme ile eş zamanlı olarak günlük iş verimliliğini de artırmak için mümkün olan en iyi şartları tesis ettik. PSA Grubu Yönetim Kurulu şimdi her zamankinden daha fazla müşteri memnuniyetine odaklanmakta kararlıdır."

 

AAÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 101.533 -1,81
USD/TRY 5,5543 1,61
EUR/TRY 6,2840 0,92
EUR/USD 1,1308 -0,58
FAİZ 18,35 0,38
ALTIN/ONS 1.312,39 0,23
BRENT 67,11 -1,11
© haberturk.com
Yukarı