Advertisement
Engelli vatandaşların kamuda istihdamı kura töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TSK'nın harekatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 
Erdoğan, "Türkiye'ye tehdit unsuru oluşturacak olan kim olursa olsun onlara karşı bu millet, ordusuyla, polisiyle, korucusuyla ve milleti ile vardır, var olacaktır. Türkiye'yi bölgemeyeceksiniz, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımız susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vurduramayacaksınız... 1000 yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri döndüremeyeceksiniz, ülkemizi hedeflerinden vazgeçiremeyeceksiniz" diye seslendi. 

- ARTIK BU İŞİ ÇÖZMEMİZ GEREKİYOR
 
Erdoğan, "(Fırat Kalkanı operasyonu) Şu anda ne yazık ki Suriye'den ülkemize, Gaziantep, Kilis ve tüm bu bölgelere yapılan bu tür saldırılar artık işi bir yere kadar getirdi. Artık son, dedik ki 'bu iş burada noktalanması lazım' ve bu sabah 04.00 itibarıyla süreç başladı. Artık bu işi çözmemiz gerekiyor. Birileri meydan okuyorlar, 'Suriye Türkiye için şöyle olacak, böyle olacak.' diye. Onlara ben buradan sesleniyorum, siz ne olacağınızın hesabını yapın." ifadelerini kullandı.
 
- FAİZİN DAHA DA İNMESİ LAZIM

Erdoğan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararlarına ilişkin açıklamalarda da bulundu.
 
Erdoğan, "(Faizin düşmesi) Şu anda iyi, inanıyorum ki daha da düşecek, yatırım üretimin daha da artması için faizin inmesi lazım" dedi.
 
Erdoğan, "Ekonomide faizi indirimi başta olmak üzere olumlu haberler geliyor. Bu yetmez, faizin daha da inmesi lazım. Yatırımın daha da artması için, istihdamın artması, üretimin daha da artması için, rekabetin artması için faizin inmesi lazım. Birilerinin parası üzerinden para kazananların işine gelmiyor, onun için indirmiyorlar. Dünya, gelişmiş ülkeler bunun örneği. Şu anda gidiş iyi, daha da iyi olacak." şeklinde konuştu.