Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 4 Eylül Pazar

1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin'de

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11'inci G20 Liderler Zirvesi için bulunduğu Çin'de, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya gelecek. Erdoğan ve Obama görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

- Kongre Merkezi'nde, G20 resmi karşılama ve aile fotoğrafı çekimine katılacak Erdoğan, G20 Dönem Başkanı Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping'in açılış konuşması ve ardından "Politika eşgüdümünün güçlendirilmesi ve büyüme için yeni bir yol" konulu çalışma oturumuna iştirak edecek.

- Karşılama töreni ve eşli aile fotoğrafı çekiminde de bulunacak olan Erdoğan, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve eşi tarafından G20 liderleri onuruna verilecek akşam yemeğine katılacak.

(Hangcou)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Cizre'de Yafes Köprü'sü yanında yaptırılacak parkın temel atma töreninde yer alacak.

(Şırnak/15.00)

EKONOMİ

1- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Şeker Fabrikaları Şeker Üretim Kampanyası açılışı ile Malatya Gümrük ve Ticaret Bölge Hizmet Binası temel atma törenlerine katılacak.

(Malatya/09.00/11.00)

2- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Conrad Otel'de düzenlenecek Otomotiv Sanayi Bilgilendirme Toplantısı'na iştirak edecek.

(İstanbul/11.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Özgür Suriye Ordusu'nun Azez-Cerablus hattındaki toprakları terörist unsurlardan kurtarmasına ilişkin gelişmeler ile muhalifler ve Beşşar Esed rejimi güçleri arasındaki çatışmalar izleniyor.

(Halep/İdlib/Lazkiye/Haseke)

GÜNCEL

1- Şehitlerimizi uğurluyoruz

- Hakkari, Van ve Mardin'deki terör saldırılarında ve çatışmalarda şehit düşen güvenlik güçleri, memleketlerinde son yolculuğuna uğurlanacak.

2- Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminin ardından gelişmeler izleniyor.

AA