Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Ekonomi ve Siyaset Gündemi - 29 Eylül Perşembe

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, 27. Muhtarlar Toplantısı'na katılacak.

- Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ı ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/11.00/15.30/16.30/18.00/18.30)

2 - TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Letonya Dışişleri Bakanı Edgars Rinkevics, Danimarka Dışişleri Bakanı Kristian Jensen ve Suudi Arabistan Kültür ve Enformasyon Bakanı Dr. Adel el Hureyfi'yi ayrı ayrı kabul edecek.

(TBMM/10.00/11.00/12.00)

3- Başbakan Binali Yıldırım, Danimarka Dışişleri Bakanı Kristian Jensen, Letonya Dışişleri Bakanı Edgars Rinkevics'i Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul edecek.

- Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Nayif bin Abdulaziz el Suud'u resmi törenle karşılayacak, Başbakanlık Resmi Konut'ta onuruna akşam yemeği verecek.

(Ankara/10.00/11.00/16.45/19.30)

4- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Merkez Yönetim Kurulu toplantısına başkanlık edecek.

(Ankara/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk olacak.

(Ankara/10.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fransa'da İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı’nın Çevre Bakanları Toplantısı'nın ikinci günkü oturumuna katılacak.

(Paris)

2- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kadın ve Demokrasi Derneği Samsun Temsilciliğinin açılış törenine iştirak edecek.

(Samsun/13.00)

3- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinin açılış törenine ve YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın da katılımıyla eğitim fakültesi dekanları ile düzenlenecek toplantıya katılacak.

(Konya/10.30/Ankara/15.30)

4- HDP​ Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Almanya'da, SPD Genel Başkanı ve Almanya Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel ile Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'in yanı sıra Almanya Sol Parti ve Alman Yeşiller Partisi liderleriyle de görüşmelerde bulunacak.

(Berlin)

5- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "AK Parti 81 İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanları İstişare Toplantısı"nın açılış konuşmasını yapacak.

(Ankara/14.00)

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, demir-çelik üreticileri ile görüşecek, 13. Uluslararası Demi̇r-çeli̇k ve Döküm Teknoloji̇, Maki̇na ve Ürünleri̇ İhti̇sas Fuarı'na iştirak edecek.

(İstanbul/09.00-10.00)

2- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 7. Akdeniz Turizm Forumu (MEDITOUR 2016) açılışına katılacak, özel sektör temsilcileriyle bir araya gelecek.

- Elvan, ayrıca Valiliği, MESBAŞ Serbest Bölgesini ve Mersin OSB'yi ziyaret edecek.

(Mersin/09.00/11.00/12.45/14.30/16.00)

3- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek.

(İzmir/10.30)

4- TÜİK, eylül ayı ekonomik güven endeksi ile yılın ilk yarısına ait elektrik ve doğalgaz fiyatları istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Dışi̇şleri̇ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bakanlık Resmi Konut'ta Letonya Dışişleri Bakanı Edgars Rinkevics ile heyetlerarası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

- Çavuşoğlu, Danimarka Dışişleri Bakanı Kristian Jensen ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı yapacak.

(Ankara/12.00/13.00/13.45/15.15)

2- Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, Bağdat'ı ziyaret ederek Başbakan Haydar el-İbadi ile Erbil-Bağdat ilişkileri, petrol ve Musul operasyonunu görüşecek.

(Bağdat)

3- Suriye’de Beşşar Esed rejiminin ve Rusya’nın sivil yerleşimlere saldırıları ile Özgür Suriye Ordusu'nun Azez-Cerablus hattındaki toprakları terör örgütü DAEŞ’ten kurtarmasına ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Halep/İdlib/Lazkiye/Haseke/Hama/Humus)

4- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler izleniyor.

(Sana/ Riyad)

GÜNCEL

1- Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminin ardından gelişmeler takip ediliyor.

AA