Advertisement

(Güncellendi 14:33)

Muş Valiliği, "terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanan Varto Belediye Başkanı Sabite Ekincinin yerine Kaymakam Mehmet Nuri Çetinin görevlendirildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, "terör örgütü PKKya üye olma", "Terör örgütüne finans sağlama" ve "Belediye ihalelerinde usulsüzlük" suçlarından Varto Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması kapsamında gözaltına alınan Varto Belediye Başkanı Sabite Ekincinin Varto Sulh Ceza Hakimliğinin 09 Kasım 2016 tarihli kararı ile "Silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan tutuklandığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Tutuklanan Varto Belediye Başkanı Sabite Ekinci, İçişleri Bakanlığının 10 Kasım 2016 tarihli onayı ile Anayasanın 127. Maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47. Maddesi uyarınca geçici bir tedbir olarak görevden uzaklaştırılmış ve Valiliğimizce geçici olarak Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Varto Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin 11 Kasım 2016 tarihi itibari ile görevine başlamıştır.
Mahalli müşterek ihtiyaçların karşılanması için kurulan belediye teşkilatının, devletimizin ve hükümetimizin destekleri ile vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vermesi sağlanacaktır."

AA