Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 15 Kasım Salı

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'i ve Kezban Hatemi ile beraberindeki Türk Demokrasi Platformu heyetini ayrı ayrı kabul edecek.

- Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek TRT World tanıtım gecesine katılacak.

(Ankara/16.30/17.30/20.00)

2- Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM grup toplantısında konuşacak, Çankaya Köşkü'nde Almanya Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Dr. Frank-Walter Steinmeier'i kabul edecek.

- Yıldırım, Türkiye İhracatçılar Meclisince, Grand Tarabya Otel'de düzenlenecek İhracat Zirvesi'ne katılacak.

(Ankara/11.30/13.30/İstanbul/16.00)

3- CHP, HDP ve MHP TBMM grupları toplanacak.

(TBMM/13.30/12.30/10.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, AFAD tarafından Musul'a gönderilecek 108 yardım tırının, Gaziantep Serbest Bölgesinde düzenlenecek uğurlama törenine katılacak.

(Gaziantep/10.45)

2- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Florida Üniversitesi işbirliğinde Bilkent Otel ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "1. Uluslararası Kadın Kongresi"ne katılacak.

(Ankara/10.00)

3- TBMM'den

- Genel Kurulda, Kamu Başdenetçisi seçimi yapılacak ve Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı üzerinde görüşmeler başlayacak.

(15.00)

- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Eğitim Bakanlığının 2017 yılı bütçesi görüşülecek.

(10.00)

EKONOMİ

1- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından hazırlanan "İhracat Zirvesi 2016" toplantısının açılış konuşmasını yapacak, "İhracatın Gizli Şampiyonları Ödül Töreni"ne katılacak, "İhracat Forumu" programına iştirak edecek.

(İstanbul/09.30/10.30/15.00)

2- TÜİK, ağustos ayı işgücü istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

3- Hazine, 5 ve 6 yıl vadeli 2 tahvil ihalesi düzenleyecek.

(Ankara)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, KKTC'nin 33. kuruluş yıl dönümü kutlamalarına iştirak edecek.

- KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından kabul edilecek Türkeş ve Kasırga, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber ve Başbakan Hüseyin Özgürgün ile ayrı ayrı görüşecek.

(Lefkoşa)

2- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bakanlıkta Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ile baş başa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/10.00/10.30/11.30)

3- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye'yi temsilen Fas'ın Marakeş kentinde gerçekleştirilen Dünya İklim Zirvesi'ne katılacak.

(Marakeş)

4- Terör örgütü DEAŞ'ın elinde tuttuğu Musul'u kurtarma operasyonuna ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Bağdat)

5- Suriye iç savaşına ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Halep-İdlib-Lazkiye-Hama-Humus-Haseke)

6- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Sana/Riyad)

AA