Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 14 Aralık Çarşamba

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

- Erdoğan, 32. Muhtarlar Toplantısı'na katılacak, Moldova Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Octavian Calmic’i kabul edecek.

(Ankara/11.45/13.00/18.00)

2- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile terör saldırılarını ele almak üzere Çankaya Köşkü'nde bir araya gelecek.

- Yıldırım, partisinin MYK toplantısına başkanlık edecek.

(Ankara/10.30/14.00)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'daki terör saldırısıyla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğüne taziye ziyaretinde bulunacak, saldırının gerçekleştiği Beşiktaş Şehitler Tepesi'ne karanfil bırakacak, Taksim Acıbadem ve Çapa Tıp Fakültesi hastanelerinde tedavi gören yaralıları ziyaret edecek.

(İstanbul/15.30/16.00/16.30/17.15)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başkanlığında Üçlü Danışma Kurulunun 3'üncü toplantısı gerçekleştirilecek.

(Ankara/13.00)

2- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Bakanlığın Yurtdışı Teşkilatı Uluslararası Eğitim Yöneticileri Çalıştayı kapanış törenine katılacak.

(Ankara/11.30)

3- Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İngiltere’de temaslarda bulunacak, Yunus Emre Enstitüsü'nde Türk STK temsilcileriyle bir araya gelecek.​

(Londra)

4- TBMM Genel Kurulunda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Maliye Bakanlığının 2017 yılı bütçeleri görüşülecek.

(TBMM/11.00)

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Birlik Vakfını ziyaret edecek, Gaziantep OSB köprü açılışı, GAPSHOES 24. Uluslararası Ayakkabı Terlik ve Yan Sanayi Yaz Fuarı, Girişimcilik Sertifikası programlarına katılacak, Gaziantep Sanayici ve İş Adamları ile akşam yemeğinde bir araya gelecek.

(Gaziantep/10.00-18.30)

2- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ankara Marka Festivali'ne katılacak.

(Ankara/10.00)

3- TÜİK, ekim ayı dış ticaret endeksleri ile kasım ayı tarım ürünleri üretici fiyat endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dönem Başkanı Slovakya Büyükelçisi Anna Turenicova'nın ev sahipliğinde düzenlenecek öğle yemeğine iştirak edecek.

(Ankara/13.00)

2- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Almanya'daki temasları kapsamında Körber Vakfınca düzenlenen toplantıya katılacak.

- Avrupa'dan sorumlu Federal Devlet Bakanı Michael Roth ile çalışma yemeğinde bir araya gelecek Çelik, Alman hükümetinin göç, mülteci ve uyumdan sorumlu Devlet Bakanı Aydan Özoğuz ile görüşecek, Türk ve Alman iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek "Türkiye-AB Sivil Toplum Buluşmaları"na iştirak edecek.

(Berlin)

3- Türkiye'nin arabuluculuğunda, Suriye'nin Halep ilinde muhalifler ile Rusya öncülüğündeki rejim güçleri arasında sağlanan mutabakatın ardından ateşkes süreci ve sivilleri tahliye hazırlıkları izleniyor.

(Halep/İdlib)

4- Terör örgütü DEAŞ'ın elinde tuttuğu Musul'u kurtarma operasyonuna ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Bağdat)

5- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Sana/Riyad)

AA