Advertisement

ISCTR, Borsada işlem gören iştirakleri Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları (SISE), Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Anadolu Hayat Emeklilik (ANHYT), İş Finansal Kiralama (ISFIN), İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (ISGYO), İş Yatırım Menkul Değerler (ISMEN) paylarının ödenmiş sermayelerinin azami yüzde 3'ü ile sınırlı olmak kaydıyla 2017 yılı sonuna kadar piyasadan satın alınması konusunda Genel Müdürlük’ün yetkili kılındığını açıkladı.

Türkiye İş Bankası A.Ş. tarafından KAP'a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bankamız Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla, Borsa İstanbul'da işlem gören ortaklıklarımızdan T. Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş., Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş., Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş., İş Finansal Kiralama A.Ş., İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin paylarının, ödenmiş sermayelerinin azami %3'ü ile sınırlı olmak kaydıyla, Alım Satım Amaçlı Finansal Varlıklar hesabında izlenmek üzere piyasadan satın alınması konusunda karar tarihinden itibaren 2017 yıl sonuna kadar Genel Müdürlük yetkili kılınmıştır.

Bu alım yetkisi herhangi bir taahhüt içermemekte olup hisselerin alınması konusunda Bankamız idari süreçleri gereği Genel Müdürlüğe yetki verilmektedir."