Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 11 Şubat 2017

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'i kabul edecek ve SETA'nın düzenlediği Cumhurbaşkanlığı Sistemi Sempozyumu'na katılacak.

2 - Başbakan Binali Yıldırım, Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı ile yatırımı tamamlanan kamu hizmetlerinin toplu açılış törenine katılacak.

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Valiliği ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneğinin konferansına iştirak edecek.

2- Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Gaziantep ve Kiliste AK Parti İl Danışma Meclisi toplantılarına katılacak, Kilis Valiliğindeki mülteci toplantısına iştirak edecek ve eski milletvekilleri ile bir araya gelecek.

3- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti İl Danışma Meclisi toplantılarına katılacak.

 

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Faruk Özlü, Küçükçekmece Sanayici ve İşadamları Derneği toplantısı ile AK Parti Bakırköy İlçe Teşkilatı toplantısına katılacak, İstanbul Teknik Üniversitesini ziyaret edecek.

2- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Partinin İl Danışma Meclisi toplantılarına iştirak edecek.

3- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, toplantılara katılacak ve ziyaretlerde bulunacak.

4- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, cazibe merkezleri bilgilendirme toplantılarına katılacak ve ziyaretler gerçekleştirecek.

5- Maliye Bakanı Naci Ağbal, AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisine katılacak, Valiliği ziyaret edecek, iş adamları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile “Cazibe Merkezi Sivas” konulu toplantıda bir araya gelecek.

6- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Valiliği ve AA bürosunu ziyaret edecek, AK Parti İl Danışma Meclisine katılacak, Kağızmanda Kaymakamlık ile Belediyeyi ziyaret edecek, STK temsilcileriyle bir araya gelecek.

 

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Terör örgütü DEAŞın elinde tuttuğu Musulu kurtarma operasyonuna ilişkin gelişmeler izleniyor.

2- Suriye iç savaşındaki gelişmeler ve Fırat Kalkanı Harekatı takip ediliyor.

3- Yemendeki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

 

 

 

AA