Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 12 Şubat 2017

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'ndan, üç Körfez ülkesini kapsayan turunun ilk durağı olan Bahreyn'e hareket edecek.

(İstanbul/14.00)

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, AK Parti Mersin İl Danışma Meclisi'ne toplantısına iştirak edecek.

(Mersin/16.00)

2- Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Kahramanmaraş'ın kurtuluşunun 97. yıl dönümü programına, AK Parti İl Danışma Kurulu toplantısına katılacak.

(Kahramanmaraş/10.00/14.00)

3- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti İl Danışma Meclisi'ne iştirak edecek.

(Muğla/13.00)

4- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ağrı'da AK Parti Ağrı İl Danışma Toplantısına katılacak, Valiliği ziyaret edecek.

(Ağrı/11.00/13.15)

5- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, esnaf temsilcileri ve işadamları ile kahvaltı bir araya gelecek, Şehit Ahmet Yıldırım Polis Merkezi Amirliği açılışına katılacak, AK Parti İl Danışma Kuruluna iştirak edecek, şehit ailesi ve esnaf ziyareti gerçekleştirecek ve STK temsilcileri ile akşam yemeğinde buluşacak.

(Adıyaman/09.15-18.30)

6- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve Milletvekilleri Toplantısı Değerlendirme Oturumu sonrasında gündemdeki konulara ilişkin basın toplantısı yapacak.

(Konya/11.00)

 

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Boyabat Sanayi Sitesi'ni ziyaret ederek iş adamları ile toplantı yapacak, Valiliği ziyaret edecek, AK Parti İl Danışma Meclisi'ne katılacak, sanayici ve iş adamları ile bir araya gelecek.

(Sinop/12.00-17.00)

2- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan illerde Cazibe Merkezleri toplantılarına iştirak edecek.

- Elvan ayrıca valilik ziyaretlerinde bulunacak.

(Kars/10.00/Ardahan/13.00/Iğdır/17.00/Ağrı/20.00)

3- Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt TSO Yönetim Kurulu üyeleri ve yatırımcılarla toplantı yapacak, AK Parti Gümüşhane Genişletilmiş İl Danışma Meclisi'ne katılacak, Gümüşhane'de Belediye ve Valiliği ziyaret edecek, Gümüşhane TSO ve Esnaf Odaları Yönetim Kurulu üyeleri ve yatırımcılarla bir araya gelecek.

(Bayburt/10.00/Gümüşhane 15.00-17.00)

 

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye iç savaşındaki gelişmeler ve Fırat Kalkanı Harekatı takip ediliyor.

(Halep/İdlib/Şam/Hama/Humus/Lazkiye/Ankara)

2- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler izleniyor.

(Sana/Riyad)