Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Ekonomi ve siyaset gündemi - 7 Mart 2017

1- Ürdün Başbakanı Mulki Türkiye'de

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Başbakanı ve Savunma Bakanı Hani el Mulki’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek.

- TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Mulki ile görüşecek, konuk Başbakan Mulki'ye FETÖ'nün darbe girişiminde Meclisin hasar gören bölümlerini gezdirecek.

- Başbakan Binali Yıldırım, Mulki'yi Çankaya Köşkü'nde resmi törenle karşılayacak, mevkidaşı ile ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/15.30/17.30/12.30/14.45)

2- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Arena Spor Salonu'nda "TÜGEF Gelecek İçin Evet Diyor Programı"na katılacak.

(Ankara/17.00)

3- Başbakan Binali Yıldırım, MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu'nu Çankaya Köşkü'nde kabul edecek, İzmir'de "Dünya Kadınlar Günü Buluşması"na iştirak edecek.

(Ankara/11.30/İzmir/19.00)

4- CHP, HDP ve MHP TBMM grupları toplanacak.

(TBMM/13.30/12.30/10.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Tokyo Camii ve Külliyesi'nin kuruluşunun 80. yılı dolayısıyla Ankara Üniversitesince Tandoğan Yerleşkesi'nde düzenlenecek konferansa katılacak, SETA tarafından gerçekleştirilecek "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi: Etkin Yönetim, Güçlü Demokrasi" başlıklı "Bakana Sorun" etkinliğinde diplomat ve basın mensuplarıyla bir araya gelecek.

(Ankara/10.00/14.00)

2- Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, AFAD Kriz Merkezi'nde düzenlenecek "AFAD Sivil Savunma Gönüllülük Kampanyası" tanıtımına katılacak.

(Ankara/14.00)

3- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Akçaabat'ta sivil toplum kuruluşları, esnaf odaları ve muhtarlarla kahvaltıda bir araya gelecek, Ortahisar, Yomra ve Arsin ilçelerini ziyaret edecek.

(Trabzon/09.30-15.00)

4- TBMM'den

- Genel Kurulunda, bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarıları görüşülecek.

- Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, 15 Temmuz gazisi kadınlar ve kadın şehitlerin yakınlarının katılımıyla anma programı düzenleyecek.

(TBMM/15.00/13.00)

EKONOMİ

1- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen “Ekonomi Basını Başarı Ödülleri” törenine katılacak.

(İstanbul/18.00)

2- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, konfederasyon ve STK başkanları ile iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla TOBB'da yapılacak, "Üreten Türkiye Konuşuyor" toplantılarının tanıtımına katılacak.

(Ankara/10.00)

3- TÜİK, "İstatistiklerle Kadın 2016" bülteni ile geçen yılın 4. çeyreğine ilişkin İşgücü Maliyet Endeksi'ni açıklayacak.

(Ankara/10.00)

4- Hazine Müsteşarlığı, 2 ve 10 yıl vadeli iki ayrı devlet tahvili ihalesi düzenleyecek.

(Ankara)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya'nın Hamburg kentinde Avrupalı Türklerle bir araya gelecek, halka hitap edecek.

(Hamburg)

2- Terör örgütü DEAŞ'ın elinde tuttuğu Musul'u kurtarma operasyonuna ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Bağdat)

3- Suriye iç savaşındaki gelişmeler ve Fırat Kalkanı Harekatı takip ediliyor.

(Halep/İdlib/Şam/Hama/Humus/Lazkiye/Ankara)

4- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Sana/Riyad)

AA