Advertisement

Başbakan Yıldırım Kınık Taksi Meydanı'nda halka hitap etti. Yıldırım buradaki konuşmasında Türkiye'ye son 2 ayda 1 milyar doların üzerinde net kaynak girdiğini söyledi.

Yıldırım şu ifadeleri kullandı; "Dünyada bir ekonomik kriz var, bundan Türkiye de nasibini aldı. 'Biz bu krizin üstesinden geleceğiz' dedik. İşimizi sağlama aldık ve şimdi Borsa Türkiye'de son 25 ayın en yüksek düzeyine ulaştı. Son iki ayda Türkiye'ye 1 milyar doların üzerinde net kaynak girdi. Bu iş istikrarla, güvenle olur. Kriz hikayeleri anlattılar, korku pompaladılar ama hiçbiri işe yaramadı. Türkiye'nin en büyük istihdam seferberliğini başlattık. 2 milyon kardeşimize 2017'de ekmek kapısı bulacağız. Daha iki ay içerisinde 232 bin vatandaşımız iş güç sahibi oldu.

Bu anayasa artık Türkiye'ye kafi gelmiyor. Gençlik yeni anayasa istiyor. Kadınlarımız bu ülkenin çimentosudur. Sizler 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanımız meydanlara davet ettiğinde, bu alçak FETÖ örgütüne karşı savunmak için, al yıldızlı bayrağı indirmemek için meydanlara koşan ilk sizdiniz. Meydanların yarısı kadınlardan oluştu. O yüzden sizlere inanıyoruz, güveniyoruz. 16 Nisan sizin zaferiniz olacak. Bu anayasa değişikliği en büyük imkanı gençlerimize getiriyor. 18 yaşındaki gençlerimize siyasetin kapılarını açıyor. Ana muhalefet gençlerin siyasete girmesini mi kıskanıyor? 

"BU ANAYASA MİADINI DOLDURDU"

Bu Anayasa miadını doldurdu. Bu sistemin istikrar getirmediğini görüyoruz. Çift başlılık sürerse Türkiye'nin korkuları da devam edecek. Bu duvara ekonomi çarpacak, krizler olacak, kazanımlarımız yok olacak. Ülkenin siyaseti, birliği beraberliği yara alacak. 2001 krizi, Ecevit-Ahmet Necdet Sezer, Anayasa kitapçığı fırlatıldı olan oldu. Türkiye bir gecede yüzde 100 farkirleşti.

Bu terör örgütleri, PKK, FETÖ, DEAŞ hep bir olmuş, 'hayır' kampanyası yapıyorlar. Diyorlar ki 'Eğer evet çıkarsa biz biteriz'. İnşallah 'evet' çıkacak. Terör örgütleri de bitecek. Milletin başının belası olmaktan bunları defedeceğiz, milleti bu beladan kurtaracağız. Kardeşliğimizi bozan, birliğimize beraberliğimize zarar veren bu alçakları, bu mikropları bu ülkenin sınırlarından kovup atacağız, kazıyıp atacağız inşallah.

HT