Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Galatasaray’ın futboldan sorumlu Sportif A.Ş. yöneticisi Levent Nazifoğlu istifa etti...

İSTİFAYA GÖTÜREN SÜREÇ

Sezon başından beri yanından ayırmadığı eski futbolcu olan yakın arkadaşı Ayhan Akbin’in Dursun Özbek’in talimatıyla Trabzon kafilesine alınmadığını öğrenen Levent Nazifoğlu, başkana itiraz etti.

İstediğini alamayan Nazifoğlu, başkanın “Uçağa Alper Narman dışında başka yönetici alınmasın” emri verdiğini duyunca yeniden telefona sarıldı. Nazifoğlu’yla konuşan başkan Dursun Özbek’in kapıyı kapatıp “Ya istifa et ya da seni görevden alırım” dediği belirtildi. 25 Mart’taki mali genel kurula kadar süre tanınan Nazifoğlu’nun hafta içinde istifasını vermesi bekleniyordu.

beIN SPORTS'un son dakika geçtiği habere göre; Galatasaray’ın futboldan sorumlu Sportif A.Ş. yöneticisi Levent Nazifoğlu bugün görevinden istifa etti.

Levent Nazifoğlu ayrılığı sonrası yaptığı açıklamada, ''Bu işi artık yapmak istemiyorum, bu ortamda görevimi yapamam, Galatasaray'da maskeli balo oynanıyor ben maske takamam, girip baktım şimdi de çıkıyorum. Bu şekilde görevimi yerine getiremem, çok kirlenmiş bir ortam ve bu sadece Galatasaray'da değil Türk futbolunda da durum böyle'' dedi.

Sürekli bağlandığı TV programlarında yaptığı açıklamalarla camianın büyük bir bölümünü karşısına alan Nazifoğlu, son olarak taraftarlarla da arasını açmıştı.

HT