Advertisement

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığındaki devlet erkanı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Baramı dolayısıyla Anıtkabiri ziyaret etti.

Anıtkabirde düzenlenen törene, Aydının yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başbakan yardımcıları, bakanlar, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ve milletvekilleri katıldı.

Aslanlı Yolda yoğun kar yağışı altında yürüyerek Atatürkün mozolesine gelen heyet, TBMM Başkanvekili Aydının mozoleye çelenk bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşını okudu.

Misak-ı Milli Kulesinde Anıtkabir özel defterini imzalayan Aydın, deftere şunları yazdı:

"Devletimizin yeniden bağımsız olmasının, milletimizin hürriyetine kavuşmasının karargahı görevini üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi, bu yıl 97nci yılına girmiş bulunmaktadır. Sevinçliyiz, gururluyuz.

Haçlı ittifakının saldırılarına boyun eğmeden, istiklale olan inancınızı bir an olsun kaybetmeden, milletimizin istikbalinde liderlik görevini üstlendiniz. Milletimiz, emperyalist işgale karşı sizin komutanızda verdiği eşsiz mücadele ile nesiller boyu övünçle anlatılacak büyük bir destan yazdı. Hür ve bağımsız bir şekilde yaşadığımız bir ülkeye kavuşmamızda yaptığınız hizmeti dünya durdukça hep hatırlayacağız.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 26ncı dönem üyeleri olarak hedefimiz, devletimizin ve milletimizin ilelebet payidar kalmasına hizmet etmektir. Kurucusu olduğunuz Meclisimiz, mirasınızı güçlendirerek geliştirecektir. Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, milletimizle dayanışma içinde daha güzel yarınlar için çalışmalarını sürdürecektir.

Emanetiniz ehil ellerdedir. Ruhunuz şad olsun."

AA