Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 27 Nisan 2017

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı ayrı ayrı kabul edecek, Beykoz Mecidiye Kasrı'nda Anayasa Mahkemesinin kuruluşunun 55. yıl dönümü dolayısıyla verilecek gala yemeğine katılacak.

(Ankara/12.00/13.00/İstanbul/19.30)

2- Başbakan Binali Yıldırım, Maritim Pine Beach Otel'de düzenlenecek Türkiye-Afrika Tarım Bakanları 1. Toplantısı ve Tarım İş Forumu'na iştirak edecek.

(Antalya/11.00)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç'in vefatı nedeniyle ailesine taziye ziyaretinde bulunacak.

(İstanbul/12.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Hilton Otel'de "Türkiye 2. Çin Araştırmaları Konferansı"nın açılışına katılıyor.

(Ankara/09.00)

2- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İran'da "2017 İslam Ülkeleri Başkenti Meşhed" programları kapsamında düzenlenecek “İslam Toplumlarında Aile ve Sosyal Politikalar, Gereksinimler ve Zorunluluklar” konferansına iştirak edecek.

(Meşhed)

3- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti İhsaniye ve Hocalar ilçe başkanlıklarını ziyaret edecek, İhsaniye ve Hocalar'da "Okullar Hayat Olsun Projesi" kapsamındaki fidan dikim etkinliklerine katılacak.

(Afyonkarahisar/13.30-16.15)

4- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Karlıova ve Solhan ilçeleri ile Ilıcalar beldesini ziyaret edecek.

(Bingöl/10.15/15.30)

EKONOMİ

1- Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, AKM'deki "Giresun Tanıtım Günleri" programına katılacak.

(Ankara/15.00)

2- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Endüstri Zirvesi ile UNIKAP Patent fuarlarının açılışlarına iştirak edecek.

(Konya/12.00/12.30)

3- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kamu Hastaneleri Birliğinin tıbbi cihaz konusundaki basın açıklamasının ardından "Geleceğin İnşasında İmam Hatip Okulları" sempozyumuna ve Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum Eğitim Programı sertifika törenine iştirak edecek.

(Malatya/09.00-14.00)

4- Atlantik Konseyi İstanbul Zirvesi

- ABD, İsrail, Katar, BAE gibi çeşitli ülke ve şirketlerin üst düzey yetkililerinin katılımıyla düzenlenecek zirvede; jeopolitik gelişmeler, güvenlik, ekonomik büyüme ve ticaret, enerji jeopolitiği, enerji güvenliği ve kritik altyapı konularının değerlendirileceği oturumlar yapılıyor.

- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan zirveye katılacak.

(İstanbul/09.00/11.45)

5- TÜİK, 2016 yılı ölüm nedeni istatistiklerini, Nisan 2017 ekonomik güven endeksini ve Şubat 2017 katı yakıtlar verilerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Musul kent merkezinin batı yakasının terör örgütü DEAŞ'tan geri alınması operasyonu takip ediliyor.

(Musul)

2- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler izleniyor.

(Sana)

3- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

(Şam)

GÜNCEL

1- Milli Eğitim Bakanlığınca, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında ikinci dönem merkezi ortak sınavlarının ikinci gün oturumları gerçekleştirilecek.

(09.00)

AA