Advertisement

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "21 Mayıs'ta olağanüstü kongremizi yapmaya karar verdik. Yeni bir heyecan, yeni bir ümitle, yeni bir başlangıçla Sayın Cumhurbaşkanımızı genel başkan adayı olarak teklif edeceğiz." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'ye üyelik töreninde konuştu.

Konuşmasına, "Özlemek sabretmektir, yılları, ayları, saatleri izlemektir. Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. İşte beklenen an, Sayın Cumhurbaşkanımız, Kurucu Genel Başkanımız bugün yuvaya, kurucusu olduğu AK Parti'ye tekrar dönüyor." diyerek başlayan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a parti teşkilatı adına "Hoş geldiniz, şeref verdiniz." dedi.

Yıldırım, 16 Nisan'da yapılan halk oylaması ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a partiye üyelik yolunu açan millete de şükranlarını sundu.

Kesin sonuçları açıklanan halk oylamasının ülkeye ve Türk demokrasisine hayırlı uğurlu olmasını dileyen Yıldırım, şöyle devam etti:

"16 Nisan 2017, Türkiye'nin siyasi tarihinde Cumhuriyetin ilanı ve çok partili hayata geçiş kadar iftiharla hatırlanacak son derece anlamlı bir gündür. Bu günü anlamlı kılan, aziz milletimizin iradesiyle, istikrarı, güçlü iktidarı, demokrasiyi ve uzlaşmayı kurumsal hale getirmiş olmasıdır. Bunun için büyük bir kararlılıkla sandığa giden milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle bugüne kadar ülkemizin kalkınması, büyümesi, gelişmesi yolunda hizmeti geçen, demokrasi mücadelemize katkı sağlayan herkese bir kez daha teşekkür ediyor, onları hayırla yad ediyorum."

"Çalışanların beklentisine kulak verdik"

Emeğin, alın terinin, helal kazancın karşılığını tam anlamıyla veren bir sistemi hayata geçirmenin mücadelesini verdiklerine dikkati çeken Yıldırım, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin konuşarak, uzlaşma ile çözemeyeceği hiçbir sorunu yoktur. Çalışanlarımızın her türlü beklentisine bugüne kadar kulak verdik, bundan sonra da istişare mekanizmalarını aktif kullanarak daha iyi bir Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz. Bundan zerre kadar endişem yoktur.

Bugün Türk siyaseti ve demokrasisi için tarihi bir gün yaşıyoruz. Aziz milletimizin kararı doğrultusunda, ülkeyi yönetenleri milletin ve siyasetin üstünde görme anlayışı artık sona ermiştir. Milletin adamı, millete hizmetin adresi kurumuna, AK Parti'ye, milletin tasvibiyle bugün dönüyor. Öncelikle AK Parti'nin kurucu lideri, Sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden aramızda görmekten duyduğumuz mutluluğu ifade etmek isterim.

Sayın Cumhurbaşkanım, kendi kurduğunuz evinize, yuvanıza, tekrar hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Aslına bakarsanız ev sahibine 'Hoş geldiniz' demeye de ihtiyaç yok. Sayın Cumhurbaşkanım, bugün 'Bu şarkı burada bitmez' diyerek millete hizmet yolunda sefere çıktığımız 14 Ağustos 2001 tarihindeki kadar sevinçliyiz. Milletin kurduğu, rotasını milletin çizdiği AK Parti bugüne kadar milletin verdiği talimat dışına hiç çıkmadı. Bugün de 16 Nisan'da anayasa değişikliği ile milletin verdiği kararın gereğini yerine getirmek için burada, bir aradayız."

AK Parti Genel Başkan ve Başbakan Yıldırım, milletin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'ye dönmesi önündeki engeli tamamen kaldırdığını, partisini lideriyle buluşturduğunu dile getirdi.

AA