Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 26 Mayıs 2017

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kasımpaşa Stadyumu'nda ÖNDER İmam Hatipliler Derneği mezuniyet törenine katılacak.

(İstanbul/14.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ile Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Özbekistan'da İpek ve Baharat Festivali'nin açılış törenine iştirak edecek.

(Buhara)

2- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde hakim ve savcı adayları kura törenine katılacak.

(Ankara/10.00)

3- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İncesu ve Melikgazi Belediyelerinin toplu açılış ve kentsel dönüşüm temel atma törenleri ile Kayseri İÇEM Vakfı'nın 15 Temmuz şehitleri anısına 248 bin fidan dikim töreninde bulunacak, Haliç Kongre Merkezi'nde Yeşil Bakış Kısa Film Yarışması Ödül Töreni'ne iştirak edecek.

(Kayseri/11.00-14.30/İstanbul/19.00)

4- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Meslek Yüksek Okulu yemin ve mezuniyet törenine katılacak.

(İstanbul/10.00)

5- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul Şehir Üniversitesi mezuniyet törenine iştirak edecek.

(İstanbul/17.00)

6- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Rüzgarlı Camisi'nin açılışında bulunacak.

(Ankara/12.00)

EKONOMİ

1- Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Finansal Kurumlar Birliği 5. Olağan Genel Kurulunun açılışına ve Giresun Üniversitesi mezuniyet törenine iştirak edecek.

(İstanbul/10.30/Giresun/17.00)

2- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Küresel Rekabete Bilimsel Eğitim Sempozyumu" ile "Bilim ve Sanat Ödülleri Töreni"ne katılacak.

(İstanbul/09.30/14.30)

3- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Marka Türkiye” etkinliğine ve "Türkiye Markasına Değer Katanlar" ödül törenine iştirak edecek.

(İstanbul/10.00/10.30)

4- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği 10. Sektör Toplantısı'na katılacak.

(İstanbul/ 10.00)

5- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, yaş çay taban fiyatını açıklayacak.

(Rize/11.00)

6- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, okuma bayramı programına, Sosyal Yaşam Merkezi temel atma törenine katılacak, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı'nı ziyaret edecek.

(Malatya/09.30-13.00)

7- TÜİK, bu yılın 1. çeyreğine ilişkin sanayi işgücü girdi endeksleri ile ticaret ve hizmet endekslerini ve mayıs ayı ekonomik güven endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

8- TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ramazan ayı öncesinde üretici ve market fiyatları konusunda basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/10.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Slovakya'da Başbakan Robert Fico tarafından kabul edilecek, 12. Küresel Güvenlik Forumu'na katılacak.

- Slovakya Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanı Miroslav Lajcak görüşerek ortak basın toplantısı düzenleyecek Çavuşoğlu, Vişegard Dörtlüsü ülkeleri dışişleri bakanlarıyla çalışma yemeğine katılacak.

(Bratislava)

2- İtalya'nın Taormina beldesinde 43. G7 liderler zirvesi, ABD, Almanya, İngiltere, Japonya, Fransa, Kanada, İtalya'dan oluşan endüstrileşmiş 7 ülke ve AB liderlerinin katılımıyla başlayacak.

(Messina)

3- Musul kent merkezinin batı yakasının terör örgütü DEAŞ'tan geri alınması operasyonu takip ediliyor.

(Musul)

4- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler izleniyor.

(Sana)

5- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

(Şam)

AA