Advertisement

ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions, Senato İstihbarat Komitesi'nde, senatörlerin Rusya soruşturmasıyla ilgili sorularına yanıt verdi.

Sessions "Rusya büyükelçisi ile üçüncü bir görüşme yapmadım. Rus yetkililerle kamuoyuna açıklanmamış hiçbir görüşme yapmadım. Yaptığım iki görüşmede de hiçbir uygunsuz konuşma olmadı" dedi.

Sessions, Eski FBI Direktörü Comey'in kovulması ile ilgili "Başkan Trump ile birlikte, eski FBI Direktörü'nü ofise almadan önce pozisyonunu konuştuk. FBI'da taze bir başlangıca ihtiyaç olduğu konusunda hemfikir olduk." şeklinde konuştu.

Rusya ile anlaşma yaptığı iddialarına ise "Rus yetkililerle gizli anlaşma yaptığıma yönelik iddia, tiksindirici ve korkunç bir yalan." şeklinde yanıt verdi.

NELER YAŞANMIŞTI?

ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kampanyasında Rusya'nın ABD büyükelçisi ile görüştüğü iddia edilen Adalet Bakanı Ocak ayında bu iddiaları reddetmiş, ancak Mart ayında Rus yetkililerle iki kere buluştuğunu kabul etmişti. Konuyla ilgili başlatılan federal soruşturmada Sessions, çıkar çatışması yaratabileceği gerekçesiyle kendisini soruşturmanın dışında bıraktırmıştı.

Haberturk.com