Advertisement

Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca (ÖİB), Mersin Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi AŞ sermayesindeki Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ’ye ait hisse satışı ihalesi ile Taşucu Limanı'nın işletme hakkının devrine yönelik ihalede son teklif verme tarihi 24 Ağustos 2017'ye uzatıldı.

ÖİB'nin Resmi Gazete'de yayımlanan kararlarına göre, MESBAŞ-Mersin Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi AŞ sermayesindeki Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye ait yüzde 21,26 oranındaki (A) grubu imtiyazlı hissenin "satış" yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla çıkılan ihalede son teklif verme tarihi 13 Temmuz'dan 24 Ağustos'a alındı. 
Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye ait Taşucu Limanı'nın 36 yıl süreyle "işletme hakkının verilmesi ve geri sahasının satışı" yöntemiyle bir bütün halinde özelleştirilmesine yönelik ihalede de son teklif verme tarihi de 21 Temmuz'dan 24 Ağustos'a uzatıldı.

Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye ait Güllük Liman Sahası'nın 36 yıl süreyle "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle özelleştirilmesine ilişkin ihalede çalışma ve değerlendirmeler neticesinde 36 yıl olan işletme hakkı süresi 45 yıl olarak değiştirildi.