Advertisement

ABD Başkanı Donald Trump'ın 10 gün önce Sean Spicer yerine Beyaz Saray İletişim Direktörü olarak atadığı Anthony Scaramucci görevi bırakması ve belirsizlikler doların düşmesinde etkili oldu. MSCI EM Asya Endeksi 2. günde de yükseldi.

Singapur'daki ANZ'de Araştırma Müdürü olan Khoon Goh, "Dolardaki düşüş beklentisi Asya paralarını kısa vadede destekler" diye konuştu.

Çin'de onshore ve offshore yuan Ekim'den beri en yüksek seviyeye çıktı. 10 yılık tahvil faizi 1 baz puan düşerek %3.63 oldu, Şanghay Borsası %0.3 yükseldi.

Güney Kore wonu ve Kospi Endeksi 2. günde arttı, 10 yıllığın faizi 2 baz puan artarak %2.25 oldu. Endonezya rupisi %0.1 yükseldi, borsa %0.1 geriledi. Ülkede imalart PMI 49.5'TEN 48.6'ya geriledi.

Tayland bahtı yabancıların tahvil alıp hisse senedi satmasının ardından 2 yılın zirvesine yükseldi.

Malezya ringiti petrol fiyatlarındaki iyileşmeyle 1 ayın zirbesine yakın seyretti. Dolar/Ringit paritesinin kısa vadede 50 günlük hareketli ortalamasının altında seyretmesi ve bu çeyrekte 4.25-4.30 bandında hareket etmesi bekleniyor.

Malezya'da KLCI Endeksi %0.5 arttı. Filipin pesosu yükselirken borsası %0.3 geriledi. Tayvan doları artarken 10 yıllık tahvil faizi 2 baz puan arttı, Taiex Endeksi ise hafif yükseldi.