Advertisement

Kuzey Kore-ABD geriliminin yatışmasıyla gelişmekte olan ülke para birimleri fazla değişmedi, bölge Borsalarından oluşan endeks 2. günde de yükseldi.

Singapur'daki United Overseas Bank'ta Döviz stratejisti olan Peter Chia Kore sorununun sermaye çıkışını çok fazla tetiklemediğini belirterek "Kore konusunu geçmişte bıraktık, dikkatler Fed'e ve Trump'a çevrilecek" yorumunu yaptı.

Çin'de onshore yuan 3. günde de düştü. 10 yıllık tahvilin faizi yatay seyirle %3.615'ter kaldı. Şanghay ve Hang Seng borsaları yükseldi.

Endonezya rupisi yatay seyrederken 10 yıllık tahvilin faizi 1 baz puan düşerek %6.90 oldu. Jakarta borsası 2. günde de yükseldi.

Tayland bahtı 3 günlük tatil sonrası 2 yılın zirvelerine yakın seyretti. 10 yıllığın faizi 3 baz puan yükselerek %2.43 olurken SET Endeksi yükseldi.

Malezya ringiti düşerken FTSE Bursa Malaysia KLCI Endeksi hafif arttı. 10 yıllığın faizi 1 baz puan artarak %3.99 oldu. Küresel fonlar geçen hafta 63.1 milyon ringit veya 14.7 milyon dolarlık hisse sattı.

Filipin pesosu 2006'dan beri en düşük seviyeye geriledi. Borsa 2. günde yükseldi. Tayvan doları düşerken Taiex Endeksi 5 günlük düşüşü sonlandırdı. 10 yıllığın faizi 2 baz puan artarak %1.047 oldu.

Bloomberg Dolar Spot Endeksi ise dünkü %0.3 yükseliş sonrası bugün de değerlendi.