Advertisement

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Bundan sonra da i̇nşallah kurucularımız başta olmak üzere hepimiz, kim olursak olalım, nerede ne görev veri̇li̇rse veri̇lsi̇n, hangi̇ makamda olursak olalım Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vi̇zyonun bi̇z taki̇pçi̇si̇yi̇z ve neferi̇yi̇z." dedi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere kente gelen Ağbal ve beraberindeki Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte Bayburt Belediyesini ziyaret etti.

Vali Ali Hamza Pehlivan ile AK Parti Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu'nun da hazır bulunduğu ziyarette, Belediye Başkanı Mete Memiş ile bir süre sohbet eden Ağbal ve Özhaseki, ardından Cumhuriyet, Hoca Ahmet Yesevi ve Taşhan caddelerinde devam eden yol ve kaldırım çalışmalarını inceledi.

Esnaf ve vatandaşlarla da sohbet eden Ağbal ve Özhaseki, ilgililerden devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ağbal ve Özhaseki, daha sonra Bayburt Valiliğini ziyaret ederek Valilik şeref defterini imzaladı.

Bakan Ağbal, burada yaptığı konuşmada, Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki'ye kente teşriflerinden dolayı teşekkür etti.

Bakan Özhaseki ile gün içerisinde Bayburt'taki kentsel dönüşüm, Bayburt'un siluetinin değişimi, kentin değişimine ilişkin görüşmeler yaptıklarını dile getiren Ağbal, kendisinin bu konudaki tecrübesini takdir ettiklerini söyledi.

Bugün yaptıkları toplantılar sırasında Bakan Özhaseki'nin verdiği vizyonla gerçekten Bayburt'u değiştirecek, dönüştürecek, 'yeşil Bayburt', 'kültür şehri Bayburt' ve 'turizm şehri Bayburt'u oluşturacak önemli projeleri tek tek konuşma fırsatı bulduklarını anlatan Ağbal, Özhaseki'nin, hem kendisi hem de Bakanlık olarak sonuna kadar bu projelerin destekçisi olacaklarını söylemesinin kendilerini son derece mutlu ettiğini belirtti.

Kendisine Bayburt'u ziyaretlerinden dolayı özel olarak şükranlarını arz ettiğini dile getiren Ağbal, "İnşallah bugün bize ifade etmiş olduğu vizyon çerçevesinde, çok hızlı bir şekilde projelere girişeceğiz ve inşallah Bayburt'ta hepimizin hayal ettiği, o güzel Çoruh'un kenarında oluşturmak istediğimiz silueti de hep beraber yapacağız." diye konuştu.

Naci Ağbal, AK Parti il başkanının istifasıyla ilgili de değerlendirmede bulunarak, şunları söyledi:

"Biliyorsunuz Bayburt'ta il başkanlığında bir görev değişimi oldu. Bugüne kadar gecesini gündüzüne katarak, Bayburt'a hizmet eden İl Başkanımız Sayın Hakan Kobal, bir nöbet değişimi olarak görevinden ayrıldı. Ben Bayburt'ta ilk milletvekili adayı olduğumdan itibaren Bayburt'a yapmış olduğu hizmetlerin şahidiyim. Gecesini gündüzüne kattı. Arka arkaya seçim çalışmalarında büyük bir emeği oldu. 15 Temmuz alçak darbe girişiminin olduğu gece sokağa ilk çıkan, burada insanları toplayan kişi olmuştur. Gerçekten bugüne kadar Bayburt'a yapmış olduğu bütün hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Ben inanıyorum ki bundan sonra da kendisi bu davaya, Bayburt'a hizmet etmeye devam edecektir. Bu gayret içerisinde olacaktır."

"Bu davanın birer neferiyiz"

Bakan Ağbal, Bayburt'ta teşkilat, parti ve ekip olarak her birinin bu davanın birer neferi olduğunu vurgulayarak, o açıdan bugüne kadar partide kuruculardan başlamak üzere görev alan herkese teşekkür etti.

Ağbal, "Bundan sonra da inşallah kurucularımız başta olmak üzere hepimiz, kim olursak olalım, nerede ne görev veri̇li̇rse veri̇lsi̇n, hangi makamda olursak olalım Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyonun bi̇z takipçisiyiz ve neferi̇yi̇z. Burada parti teşkilatımızın bu çerçevede birlik, beraberlik, kardeşlik içerisinde Bayburt'ta yakalamış olduğumuz bu güzel havayı, güzel ortamı daha da pekiştireceğine inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Bayburt'a borçları olduğunun altını çizen Maliye Bakanı Naci Ağbal, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bunu zaman zaman ifade ediyoruz. Bayburt'ta yapmak istediğimiz projeler var. Sayın Cumhurbaşkanımızın Bayburt'a ilişkin bize talimatları var. Bunu hep birlikte burada teşkilatın başındaki arkadaşımızdan, teşkilattaki çaycısına kadar hep beraber gerek görev alan arkadaşlar, gerekse görev alacak tüm arkadaşlar olarak gece gündüz çalışacağız. Bu davayı daha ileriye taşıyacağız ve burada bayrak yarışında bugüne kadar hizmet eden bütün arkadaşlara teşekkür edeceğiz ama diyoruz ki burada yol bitmedi, burada yollarımız ayrı düşmedi. Yollarımız da bir, davamız da bir. Burada hep beraber kenetlenerek, bu davayı Bayburt'ta daha da büyüyeceğiz, daha da güçleneceğiz."

AA