Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Meral Akşener liderliğinde parti kurma hazırlığını sürdüren MHP’li muhalifler, bir yandan tüzük ve program, diğer yandan da kurucular kurulunun farklı siyasi hareketleri kapsayacak biçimde oluşturulması için çalışma yapıyor.

Gazete Habertürk'ten Saliha Çolak'ın haberine göre; Kurulacak partinin kaynak ya da finansman sorununu çözmek için de gönüllü bağışlar değerlendiriliyor. İş dünyasından destek aldıklarını belirten kaynaklar, koşullu yardımların geri çevrildiğini kaydetti. Partinin kurucular kuruluna bazı isimlerin alınması karşılığında yüklü miktarda yardım vaatleri geldiği ancak bunun kabul edilmediği belirtiliyor. Finansman ya da kaynak arayışı ile etkili isimlerin transferine yönelik temaslar da sürüyor.

Yeni partide teşkilatın, ülkücü camiada ağırlığı olan Koray Aydın'a emanet edileceği ifade ediliyor.

"ÇELİK BİR YAY GİBİ GELİYORUZ"

MHP’den istifa eden Koray Aydın, bugün düzenlediği basın toplantısında DHA'nın aktardığına göre "Ben, yolda olmayı varmaktan üstün sayanlardanım. Bizler kuracağımız yeni partiyle Türk milletinin önüne yeni ufuklar açmaya geliyoruz. Terörün kökünü kazımaya, yoksulluğu yok etmeye ve işsizliğe çare bulmaya geliyoruz. Metal yorgunu olanlar, bilsin ki kurulmuş, çelik bir yay gibi geliyoruz. Rahat olanları, rahatsız etmeye geliyoruz" dedi.