Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Ekonomi ve siyaset gündemi - 15 Eylül 2017

1- Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian Türkiye'de

- Fransa Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian, Başbakan Binali Yıldırım tarafından Resmi Konut'ta, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından da TBMM'deki makamında kabul edilecek.

(Ankara/10.00/TBMM/11.00)

2- Maliye Bakanı Naci Ağbal, Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olacak.

(Ankara/10.15)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Avrupa Rohingya Konseyi (ERC) Temsilcisi Hla Kyaw'ı Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.

(Ankara /11.30)

2- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Valilik ve Harran'ndaki Suriyelilerin kaldığı konteyner kenti ziyaretinin ardından AK Parti'nin Karaköprü ve Haliliye ilçe kongrelerine katılacak.

(Şanlıurfa/09.00-15.30)

3- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Esnaf ve Sanatkarlar Yeterlilik Merkezi İktisadi İşletmesi Yetkilendirme Protokolü İmza Töreni"ne iştirak edecek.

(Ankara/11.00)

4- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Küçükçekmece'de Şehit Fethi Sekin Öğretmenevi'nin açılışını yapacak.

(İstanbul/16.00)

5- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Valiliği, Belediye Başkanlığını ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, DSİ tesisleri toplu temel atma töreni ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve ORKÖY Kredi Sertifikaları Dağıtım Töreni'ne katılacak.

(Karabük/10.30-14.00)

6- Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Pakistan Pencap Eyalet Başbakanı Şahbaz Şerif ile Sağlık Bilimleri Üniversitesinde bir araya gelecek.

(İstanbul/16.30)

7- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "15 Temmuz Sonrası Türk Dış Politikası: Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli"nde konuşacak.

(Moskova/14.00)

8- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Yeni Cami'de "Malatyalı Hanımlardan Arakanlı Hanımlara Destek" etkinliği ile 9. Uluslararası Kervansaray Buluşmaları'na katılacak.

(Malatya/13.00/18.30)

EKONOMİ

1- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ekonomi Bakanlığı ve TOBB iş birliğiyle gerçekleştirilecek Türkiye-Kuveyt İş Forumu’na katılacak.

(İstanbul/16.30)

2- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Valiliği ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek, İmam Hatipliler Platformu Toplantısı ile SATSO 100. Kuruluş Yıldönümü Ödül Töreni'ne iştirak edecek.

(Sakarya/17.15-19.45)

3- TÜİK, haziran ayı işgücü istatistikleri, temmuz ayı dış ticaret endeksleri ile yılın ikinci çeyreğine ilişkin inşaat ciro ve üretim endekslerini duyuracak.

(Ankara/10.00)

4- Merkez Bankası temmuz ayı ödemeler dengesini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Kazakistan’da Suriye konulu 6. Astana Toplantısı'nın son gün oturumları yapılacak.

(Astana)

2- Myanmar'ın Arakan (Rakhine) eyaletinde yaşayan Müslümanlara yönelik şiddet olayları takip ediliyor.

(Myanmar)

3- Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan kriz izleniyor.

(Riyad)

4- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

(Şam/İdlib/Hama/Humus/Haseke)

AA