Advertisement

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, geçen cumartesi günü Beykoz'daki evinde ölü bulunan oğlu Yavuz Yılmaz'ın cenazesini almak için sabah saatlerinde Şişli'deki hastaneye geldi. Mesut Yılmaz, saat 10.45 sıralarında hastaneye geldi.  Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz'ın cenazesi hastaneden alındıktan sonra Marmara İlahiyat Camii'ne getirildi. Mesut Yılmaz da tabuta omuz verdi. Berna Yılmaz  da oğlunun tabutuna dokundu, cami avlusuna kadar arkasından yürüdü. Yavuz Yılmaz'ın cenazesi cami avlusuna götürüldü. Buradaki cenaze namazının ardından, Yavuz Yılmaz'ın naaşı defnedilmek üzere Kanlıca Mezarlığı'na götürüldü. Cenaze töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da tabuta omuz verdi.

CENAZEYE YOĞUN KATILIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cenaze törenine katılmak üzere İlahiyat Camii'ne geldi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile aralarında eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ile Tansu Çiller, eski TBMM başkanları Cemil Çiçek ile Köksal Toptan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Fener Rum Patriği Bartholomeos, Fatih Terim, Şenol Güneş, Mustafa Denizli'nin de bulunduğu çok sayıda isim katıldı.

ÖLÜMÜNDEN YARIM SAAT ÖNCE BABASI MESUT YILMAZ'I ARADI

Habertürk TV muhabiri Osman Girgin'in aktardığına göre, İntihar ettiği ihtimali üzerinde durulan Yavuz Yılmaz'ın ölümünden yarım saat önce Mesut Yılmaz ile konuştuğu ve Amerika'da tedavisi için bulunan annesinin durumunu sorduğu öğrenildi.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Bu arada cenaze töreninin düzenlendiği cami çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı . Cami önünde bulunan Mahir İz Caddesi'nin bir bölümü demir bariyerlerle araç trafiğine kapatıldı. Yolun kullanmak isteyenler polis tarafından aranarak caddeye alındı.

HT